Днями у Хмельницькому засідала міжвідомча регіональна робоча групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів за керівництва голови ОДА Вадима Лозового.
Процес добровільного об’єднання територіальних громад призвів до того, що виникла гостра потреба врегулювати взаємовідносини територіальних громад та районних рад, особливо у випадках, коли такі громади сформовані в межах усієї території району. Через те, що іноді вони взагалі входять у протистояння, постає гостра потреба у розмежуванні їх повноважень.
До 1 червня поточного року Хмельницька ОДА має розробити і надати пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областей. Тож 25 квітня Мінрегіоном було запропоновано утворити у складі області 3 райони (Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський), які сформовані на базі госпітальних округів.
В свою чергу, 27 травня хмельничани презентували своє бачення: заступник голови адміністрації Світлана Павлишина представила зустрічний проект адміністративно – територіального устрою Хмельницької області, розроблений управлінням регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації, який передбачав поділ області на 5 районів з центрами Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Старокостянтинів та Городок.
Голова обласної ради Михайло Загородний відзначив очевидні переваги саме такої моделі адміністративно-територіального устрою, адже в ній зберігаються межі громад. Крім того, детально пропрацьований та збалансований поділ за кількісними показниками – площі, чисельності населення, бралося до уваги рівномірне розташування та доступність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
«Основна мета децентралізації – наблизити владу до народу. Успіх реформи місцевого самоврядування напряму залежить від змін у пов’язаних сферах – освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті та наданні адміністративних послуг, – вважає очільник обласної ради. – Тому при підготовці даної моделі адміністративно-територіального устрою Хмельниччини враховувалось в першу чергу інтереси мешканців кожного населеного пункту».
Учасники наради мали можливість обговорити обидва проекти, надати свої пропозиції чи зауваження. В результаті члени робочої групи віддали перевагу проекту, що передбачає поділ на 5 районів.
Коментарі