Сьогодні, 11 березня, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков із робочою поїздкою вперше у такому статусі відвідав Хмельниччину. Насамперед він побував на Хмельницькій АЕС, у Хмельницькому військовому госпіталі (військовій частині А2339) та Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Його супроводжували голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк та низка Народних депутатів України.
В Нетішині Голова Верховної Ради ознайомився з роботою Хмельницької АЕС, її виробничими потужностями та поспілкувався з працівниками станції і подякував їм за роботу. Після цього Дмитро Разумков провів нараду з питань роботи та перспектив розвитку ХАЕС.
Нагадаємо, підприємство є одним із найбільших платників податків до бюджетів усіх рівнів та фондів страхування. На Хмельницьку АЕС припадає близько 25% обсягу всієї виробленої промислової продукції області та більше 7,5 відсотка від загального виробництва електроенергії в Україні. Щодоби ХАЕС генерує понад 48 млн. кВт/год електроенергії.
Ми розуміємо, що робота атомної енергетики пов’язана із забезпеченням енергетичної безпеки нашої держави. Особливо в сьогоднішніх умовах, коли у нас є зростання тарифів, в умовах, коли ми через деякий час будемо інтегруватися в європейську систему енергопостачання. І ми повинні заходити туди зі своїм позитивним багажем знань і можливостей, – сказав Дмитро Разумков.
За словами голови парламенту, завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС є комплексним питанням, вирішити яке можна лише спільними зусиллями різних органів державної влади. Він зазначив, що Верховна Рада зі свого боку готова працювати над законодавчими ініціативами, які сприятимуть реалізації проекту.
Очікується, що найближчим часом проект Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3, 4 Хмельницької атомної електростанції» буде винесено на розгляд Верховної Ради України. Поки що завершується процедура оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС, у тому числі транскордонні консультації та готується відповідний висновок.
Хмельниччина зацікавлена у розбудові ХАЕС, адже це збільшення робочих місць та суттєві надходження до бюджетів, — переконана голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк. Але і громада краю,-де здійснює діяльність атомна електростанція, має право на відповідні преференції. Тож очільниця області порушила перед Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим питання щодо перегляду тарифів на електроенергію для населення області та зокрема для мешканців, які проживають в 30-кілометровій зоні ХАЕС.
Дмитро Разумков зазначив, що Верховною Радою було прийнято Постанову про розробку Кабінетом Міністрів відповідної стратегії, яку Парламент неодмінно підтримає.
Наступним в програмі Голови Верховної Ради України був візит до Хмельницького військового госпіталю.
Дмитро Разумков поцікавився особливостями роботи медичного закладу в умовах пандемії, зокрема, й роботою інфекційного відділення військового госпіталю. Поспілкувався із медичними працівниками та бійцями, які проходять лікування
Голова парламенту відзначив, що оновлення матеріально-технічної бази шпиталю, встановлення нового обладнання відбувається за рахунок держави, та волонтерів. Натомість вирішувати проблемні питання, які є у Хмельницького військового госпіталю, можливо лише об’єднавши зусилля центральної та місцевої влади.
Очікували на приїзд Дмитра Разумкова і в прикордонній академії. Там очільник парламенту ознайомився з роботою навчального закладу та вручив відзнаки Верховної Ради України представникам Академії.
Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького – це провідний вищий військовий навчальний заклад і єдиний на теренах України, який здійснює підготовку персоналу для прикордонного відомства.
Академією підготовлено та направлено в органи охорони державного кордону більше 11 тисяч висококваліфікованих офіцерів-прикордонників.
Голова парламенту зазначив, що випускники Національної академії були серед тих, хто одними з перших став на захист територіальної цілісності України у 2014 році, чотирьом присвоєно звання Героя України посмертно.
Упевнений, що ваша Академія посідає серйозне місце в безпеці та обороні нашої держави. Спеціалісти, яких ви готуєте, обрали навіть не професію, а покликання, якому віддають частину себе, жертвують своїми родинами, здоров’ям і життям на користь та на благо нашої держави, – підкреслив Дмитро Разумков.
Голова Верховної Ради України висловив переконання, що Україна обов`язково відновить контроль на всіх ділянках державного кордону.
Коментарі