Хмельниччиною вже давно ходили чутки про нове призначення голови ОДА, а коли лідер фракції «За конкретні справи» в Хмельницькій обласній раді Вадим Лозовий оприлюднив свою декларацію кандидата на посаду «голови», це вже перестало бути таємницею і було лише питанням часу.
Сталося це наприкінці квітня. А вже 16 травня Олександр Корнійчук публічно на своїй сторінці в Фейсбук заявив, що йде з посади голови Хмельницької ОДА.
Тож у день призначення вже всі чекали, що Олександра Корнійчука замінить 47-річний Вадим Лозовий. Та й сам депутат особисто не спростовував чуток, що готується до нової посади.
Про те що Президент таки буде особисто, стало зрозуміло, коли в сесійній залі обласної ради,-де і мало проходити представлення нового голови ОДА, виставили Президентський Штандарт (прапор). Це синє квадратне полотнище із зображенням у центрі Державного герба України. Штандарт є символом президентської влади.
На початку зустрічі, Порошенко довів основні меседжі до еліти області серед яких на першому місці єдина помісна церква, але не на базі церкви, яка керується ззовні.
Чотири помісні церкви ведуть до роз’єднання країни. Натомість одна має країну згуртувати. «Чотири церкви — розколюють країну, одна церква — об'єднує країну. Нам, як повітря, потрібна єдність в умовах зовнішньої агресії для того, щоби ми рухалися вперед», — наполіг Петро Порошенко.
Далі Президент звернувся до скептиків: я не пропоную одягати рожеві окуляри, але щоб побачити позитивні зміни в країні, доведеться зняти чорні. І запропонував порівняти кількість і якість проведених в Україні реформ за 25 років незалежності та за кілька років його президенства, також згадуючи і про євроінтеграцію і про витрати на оборону країни.
А от щодо подальшої долі Олександра Корнійчука, то рішення було дещо несподіваним. Президент подякував Олександру Корнійчуку за ту важливу роботу, яку він виконував на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації і наголосив присутнім, що Олександр Корнійчук «залишається в орбіті Президента».
Ми з ним провели консультації. Він переходить на іншу роботу, залишаючись в орбіті Президента. Буде радником Президента і зараз отримає ще інші напрямки відповідальності, — повідомив глава держави.
Призначення головою ОДА Лозового пройшло, порівнюючи з попередніми призначеннями досить мирно та спокійно.
Президент України Петро Порошенко призначив головою Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового, вручивши йому посвідчення. А також наголосив, що новий очільник області — протекція Уряду. Президент підтримав дану пропозицію через те, що Вадим Лозовий – успішний представник реального сектору економіки:
Моя мотивація у виборі Вадима це те, що ця людина представляє реальну економіку. І це є першим завданням, яке я ставлю як Президент — принципове забезпечення зростання економіки, залучення інвестицій, підвищення зарплат. Робити все для того, щоб забезпечити в Хмельницькій області інвестиційний і економічний бум
Призначаючи нового голову Хмельницької ОДА, Порошенко озвучив основні завдання на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації, на успішне виконання яких розраховує Президент.
По-перше, річ йшла про підняття на Хмельниччині середньої заробітної плати. У подолян є всі можливості отримувати середню зарплатню, не менше, ніж по Україні, а це – 9000 грн. На сьогодні ж середня зарплатня в області 6875 грн. – це одне з останніх місць серед регіонів.
По-друге, наповнити Хмельниччину інвестиціями:
«Ще в 2013 році Україна займала 153 місце в рейтингу ведення бізнесу. Але Президент, Уряд, та Верховна Рада створили унікальні умови, щоб інвестору було цікаво вести бізнес в Україні. За 3 роки Україна в рейтингу піднялася до 76 місця».
По-третє – запобігти, аби органи місцевого самоврядування замість «служіння народу» і ефективного використання бюджетних коштів займались «банковським» бізнесом – тримали гроші громади на депозитах, заробляючи на процентах.
Порошенко наполіг, що кожна копійка місцевого бюджету має бути інвестована у школи, нові дороги, освітлення, побудову програми сільської медицини.
Але посилюватиметься і контроль за тим, як громади розпоряджатимуться коштами:
Коли ми дали гроші, дали ресурси, тепер ми маємо право спитати, а як працює кожна копійка на українця, якому зараз дуже нелегко. Якщо ж політики на місцях використовуватимуть кошти не за призначенням — буде ухвалене рішення, яке контролюватиме напрямки використання бюджетних грошей, — попередив глава держави.
По-четверте, забезпечити, аби ті ж органи місцевого самоврядування, зокрема депутатський корпус займався добробутом своїх громадян, а не перетягували на себе функції держави: складається враження, що місцеві депутати уже всі питання регіону повирішували і тепер залишилося тільки втручатися своїми рішеннями у зовнішню політику, політичний курс держави тощо, тим самим відігравати свою роль в дестабілізації ситуації в країні.
- Є Конституція, Верховна Рада. Обласна рада має займатися своєю справою, а міська своєю.
Але особливо наголосив, на важливості забезпечення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння фермерським господарствам і застеріг силові структури від втручання в бізнес:
- Це не входить в їхню компетенцію: вони мають боротися зі злочинністю, з тероризмом, з загрозами державі, з корупцією. А в того підприємця шукати корупції не треба – всім відомо-де її шукати.
Певно таким чином гарант Конституції нагадав правоохоронним органам, що за будь якими сумнівними діями представників бізнесу, особливо за тими, що викликають резонанс в суспільстві, стоїть конкретний посадовець. І саме там треба шукати відповідального. В реаліях Хмельниччини, це може бути від скандальних забудов і держзакупівель до рейдерського захоплення земель.
Я хочу щиро побажати успіху, бо успіх Вадима – це успіх громади, успіх області, успіх України, — підсумував Президент та закликав депутатів обласної ради до єдності у прийнятті рішень.
В цілому представлення пройшло без несподіваних ситуацій, якщо не враховувати однієї: реакції Президента на те, що під час своєї першої промови, новий голова Хмельницької ОДА почав зачитувати її з папірців.
Порошенко зупинив Лозового і сказав: «В мене прохання. От Президент виступ не читав, хоча бачите, скільки мені написали. — продемонстрував купку листків. — Давайте будемо ближче до людей і будемо казати те, що думаємо».
У своїй промові новий голова Хмельницької ОДА подякував за довіру та наголосив, що розуміє відповідальність, яка на нього покладена. Вадим Лозовий запевнив всіх, що «буде відкритим, відвертим при спілкуванні, а його кабінет завжди буде відкритий для тих, хто прагне справді змін на краще в Хмельницькій області».
Чи очікувати кадрових ротацій в самій Хмельницькій ОДА, поки що невідомо. А от всі заступники тепер вже колишнього голови: Володимир Кальніченко, Олег Гуменний, Валерій Олійник та Юрій Бирка, з понеділка писатимуть заяви на звільнення. Така процедура при вступі на посаду нового голови.
Коментарі