В період дії воєнного стану перед органами місцевого самоврядування постало найбільше пов’язаних з війною викликів. Це, в першу чергу, необхідність розміщення внутрішньо переміщених осіб і створення належних умов для довгострокового перебування тих, хто вирішив залишитися в місцях релокації на тривалий період. Про це, роботу сільської ради, допомогу нашим воїнам та інше розповів сільський голова Плужненської громади (член Асоціації міст України в Хмельницькій області) Віталій Мартинюк.
Плужненська громада уже прийняла 864 переселенців, з яких 277 — діти різної вікової категорії. 57 учнів із тих, хто знайшов тут прихисток навчаються в закладах освіти громади. Також тікаючи від війни у населених пунктах громади оселилося 17 людей із інвалідністю. Їм надається додаткова увага — відвідування соціальними працівниками та сімейними лікарями, надаються необхідні для реабілітації засоби.
«Сьогодні у студентському гуртожитку базі ППАЛ проживають 16 внутрішньо переміщених осіб. Тут створені всі умови для життєдіяльності та забезпечено харчування. Утім, ми дивимося в майбутнє і у нашій громаді здійснюється будівництво сучасного гуртожитку для вимушених переселенців з водопостачанням, водовідведенням, доступом до якісного побутового обслуговування, продовольчого забезпечення та інтернет-зв’язком. Це житло буде у комунальній власності (у подальшому його можна буде використовувати як соціальне житло без приватизації)» — розповів очільник громади.
Сприяють із гуманітарною допомогою для ВПО, що оселились у громаді благодійники. Вантажі надходять від благодійних фондів, районної військової адміністрації, земляків, що перебувають за кордоном, тернопільської філії «ЮНЕСКО». ЦНАП та комунальна установа з надання соціальних послуг допомагають вимушеним переселенцям отримати допомогу від держави та європейських фондів.
«Одним із пріоритетних завдань ми визначили посилення співпраці з європейськими партнерами. Так, нам вдалося отримати благодійну допомогу від Центру розвитку ініціатив» ІнСорс» – неприбуткової громадської організації, що є платформою для розвитку та впровадження ініціатив, спрямованих на покращення якості життя мешканців малих громад. Вони посприяли у облаштуванні тимчасового житла для ВПО. Надали ліжка, стільці, матраци, бойлери, сантехніку та інші побутові прилади» — підсумовує сільський голова.
Втім, за турботою про вимушених переселенців у громаді не забувають і про підтримку тих, хто сьогодні виборює нашу свободу на передовій. Територіальна громада надала благодійну допомогу у вигляді матеріально-технічних засобів для ЗСУ через 3 відділ Шепетівського РТЦК та СП, а саме:
— систему відеоспостереження,
— автомобіль IVEKO DAILI,
— шкільний автобус,
— паливно-мастильних матеріалів на суму 81 971 грн.,
— продукти харчування для роти оборони та роти охорони для державних об’єктів на суму – 689 068 грн.,
— апарат сільської ради колективно вніс на потреби ЗСУ 32 тис. грн. через Національний банк України.
Попри війну у Плужненській громаді намагаються працювати і над розвитком населених пунктів, зберегти робочі місця та забезпечити якісне і безперебійне надання усіх необхідних послуг. Наразі удосконалено порядок надання адміністративних послуг. Також реконструюються та облаштовуються бомбосховища для шкіл та садочків, а також для жителів громади.
«Ми підтримали ініціативу „Сади перемоги“. В громаді використовується кожен куточок землі на полях і городах,-де можна виростити врожай. Завдяки благодійній підтримці міжнародних спільнот наша громада отримала посадковий матеріал картоплі вищого ґатунку (французький сорт Malice) вагою понад 2 тони. За сприяння комунального підприємства «Лісомисливське господарство», фермерських господарств та ПАЛ працівниками було проведено городні роботи та висаджено картоплю на земельних ділянках, які раніше не оброблялися» — розповів Віталій Мартинюк.
Волонтери громади, не байдужі люди, представники різних релігійних конфесій допомагають потерпілим на деокупованих територіях Київської області м. Бородянка та с. Загальці Бучанського району. Куди завозять речі та продукти першої необхідності.
Проводяться у громаді і благодійні заходи,-де збирають кошти для ЗСУ, а саме:
— футбольний турнір,
— ярмарок, організований відділом освіти молоді культури та спорту,
— патріотичний настрій всім дарують вихованці Плужненської школи мистецтв.
Підсумовуючи розмову голова Плужненської громади наголосив: «Рідна Україна зараз переживає найважчі часи. Страшна війна поділила життя на до і після. Тут процитую слова нашого Президента: „Ми вже маємо звикати до того, що в суспільстві можуть бути дві частини: ті, хто захищає нашу незалежність, і ті, хто працює, щоб забезпечити цей захист“. Ми відносимося до надійного тилу, який своєю роботою підтримує тих, хто служить. Працюємо для перемоги і щиро дякуємо ЗСУ цю можливість. Не звикаймо до війни, але вчимося жити далі заради майбутнього. Слава ЗСУ! Слава Україні!»
Коментарі