16 квітня у Хмельницькому відбувся міжрегіональний форум «Соціальна сфера в умовах війни: регіональний досвід, виклики та перспективи». Захід, організований БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН), зібрав представниць та представників органів державної влади, місцевого самоврядування, установ соцзахисту, громадських, благодійних та міжнародних організацій, а також Рад ВПО з Хмельницької та Чернівецької областей. Метою форуму стало обговорення викликів, обмін досвідом та напрацювання стратегій розвитку системи соціального захисту в умовах повномасштабної війни.
Учасниці та учасники констатували, що війна створила безпрецедентне навантаження на систему соціального захисту населення. Якщо на початку повномасштабного вторгнення населення намагалося вирішувати проблеми переважно самостійно, то зараз потреба у кваліфікованій підтримці значно зросла, що вимагає адаптації та модернізації існуючих підходів.
— Якщо з початком повномасштабного вторгнення, люди менше думали про своє, про особисте, про свої проблеми, то в 23-му та 24-му році ми зіткнулися з тим, що соціальну сферу, її роботу в умовах війни потрібно постійно модернізувати, впроваджувати електронні сервіси, тому що традиційна робота вже не зовсім забезпечувала потреби людей, – наголосив Михайло Кривак, заступник Хмельницького міського голови.
Ключовими темами для обговорення стали реалізація державної соціальної політики на місцевому рівні, специфіка роботи установ соцзахисту в умовах війни у Хмельницькій та Чернівецькій областях, організація соціальних послуг у громадах, розвиток ринку соціальних послуг, цифровізація та залучення громадського сектору, зокрема Рад ВПО.
— Питання розвитку соціальної сфери є зараз надзвичайно актуальним, враховуючи те, що ці сервіси потрібні місцевому населенню і внутрішньо переміщеним людям в обох областях. Форум охопив питання специфіки двох областей в сфері соціального захисту, також співпрацю з громадським сектором, – зазначила Катерина Савицька, радниця з польових питань Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Під час панельних дискусій та сесій учасниці й учасники ділилися власним досвідом в сфері надання соціальних послуг. Представниці та представники Буковини розповіли про успішне впровадження платних соціальних послуг, що викликало значний інтерес у колег з Хмельниччини. Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОВА запропонував провести навчання щодо роботи з Реєстром надавачів соціальних послуг. Обговорювались також інноваційні підходи до надання допомоги.
— Наш Центр соціальних служб Хмельницької міської територіальної громади активно впроваджує нові технології і нові методики роботи в соціальній сфері. Ми надаємо соціальні послуги тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, але разом з тим, ми також проводимо тренінги по емоційному, професійному вигоранню для колективів і запрошуємо приєднуватися. Це наша така новинка. Ми зараз хочемо обладнати підлітковий простір. Маємо вже дитячий простір, – поділилася досвідом Мар'яна Любецька, керівниця Хмельницького міського центру соціальних служб.
Окрім дискусій, програма форуму включала інтерактивні формати, такі як сесія «фішбоул», презентація фотовиставки «Ти вдома», присвяченої історіям інтеграції ВПО, та арттерапевтична сесія для учасниць та учасників.
Захід пройшов в атмосфері конструктивного діалогу та продемонстрував готовність представниць і представників Хмельниччини та Буковини до співпраці задля посилення системи соціального захисту та ефективної підтримки населення в умовах війни.
Захід проводився Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за підтримки
Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).
Коментарі