10 квітня біля восьмої вечора хтось підпалив суху траву практично на кладовищі у м. Шепетівка (вул. Плеханова). Через сильний вітер пожежа швидко поширювалася та була загроза, що займеться і вигорить усе кладовище.
На момент прибуття вогнеборців, площа пожежі вже становила 1600 м²
Цього разу їм вдалося оперативно ліквідувати пожежу та не допустити поширення вогню на територію кладовища.
Після цього рятувальники вкотре звернулися до мешканців краю з проханням не випалювати траву, бо, крім того, що це призводить до знищення всього живого, ще й руйнує екосистему. До того ж це рано чи пізно може призвести до трагічних наслідків
Подоляни не прислухалися до закликів пожежників і вже 11 квітня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в приватному дворі на провулку Городньому в Хмельницькому.
Попередньою причиною виникнення пожежі вогнеборці вважають необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави.
Вогонь швидко поширювався та підбирався до оселі, також міг перекинутися на сусідній будинок.
Цього разу пожежники врятували будинок господарів, хоча й згоріла прибудова.
А вже 13 квітня пожежа сухої трави, забрала життя людини.
Ввечері зайнялася суха трава на пустці біля вул. Героїв Небесної Сотні в м. Шепетівка. Рятувальники під час гасіння пожежі виявили тіло жінки 1983 року народження.
Під час огляду тіла правоохоронці ознак насильницької смерті не виявили. За результатами судово-медичної експертизи причиною смерті стала термічна травма.
Поруч з тілом загиблої знайшли пляшку алкоголю. Також у її сумочці виявили сірники. За словами родичів, жінка за життя палила цигарки та останнім часом зловживала алкоголем. Тож, за однією з версій слідчих потерпіла могла сама спровокувати займання сухої трави, кинувши недопалок чи сірник.
Тож, аби сталася трагедія, достатньо зараз необачно кинути недопалок, що вже казати про умисне випалювання трави.
Але, може бути й гірше. В чорнобильській зоні котру добу пожежники не можуть приборкати вогонь.
До основних причин належать: перша – вогонь «прийшов» у зону відчуження з Житомирської області зі сторони Древлянського заповідника, друга – на території зони розташовані лінії електропередач, від замикання яких могла виникнути іскра, що й призвела до легкого займання сухої трави, третя – навмисні підпали, адже були зафіксовані осередки пожежі, які були далеко одне від одного, – зазначають в Державному агентстві з управління зоною відчуження.
А от, за словами члена громадської ради при Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослава Ємельяненка, вогонь у Чорнобильській зоні дістався до Прип’яті, зараз він у двох кілометрах від сховищ радіоактивних відходів.
Натомість Державна служба із надзвичайних ситуацій запевняє, що вогнеборці контролюють ситуацію і загрози для Чорнобильської «атомної станції, сховища відпрацьованого палива та іншим критичних об’єктів у зоні відчуження немає».
Тим часом Служба порятунку вкотре нагадує краянам про заборону самовільного випалювання сухої трави та очерету, спалювання сміття! Пам’ятайте — такі дії є злочинними, адже призводять до непоправних наслідків! Взявши до рук сірники, зупиніться!!!
Довідково: Парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля». Законом посилюється відповідальність за окремі такі порушення, як розведення вогнища, випалювання трави спричинення пожежі тощо. Тепер діятимуть такі штрафи:
- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах — 1 500 до 4 590 грн. Посадовими особами — від 4 590 грн до 15 300 грн.
- Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, — штраф від 4 500 грн до 15 300 грн для громадян та від 10 710 грн до 18 360 грн посадовцям.
- Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища — карається штрафом від 3 060 грн до 6 120 грн для громадян та 15 300 до 21 420 грн для посадових осіб.
- Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду — від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.
- Штраф за забруднення повітря становить від 30 600 грн до 61 200 грн або обмеженням волі терміном до трьох років.
- Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.
Коментарі