Як не потонути в інформаційному дощі та перевіряти новини на достовірність навчалися учні Вищого професійного училища №11 міста Хмельницького.
Навчання проводила тренер з медіаграмотності Сінькова Світлана:
«Молодь дуже насторожено ставиться до медійного простору, але про критерії, які допоможуть перевірити новину на достовірність, вони почули вперше. Вправа „Моє медіаполе“ показала учасникам тренінгу скільки годин на добу вони знаходяться під впливом різноманітних інформаційних каналів. Багато вказували Інтернет та телебачення, музичні FМ-канали, книги та періодику. Їх сумарна кількість часу проведена в медіаполі складала від 4-ох до 17-ти годин на добу. Дехто з учасників тільки зараз зрозумів наскільки багато інформації він одержує протягом дня. Під час тренінгу ми поговорили про те чим відрізняється пропаганда, піар, реклама та соціальна реклама від інформування, яку новину можна вважати якісною, дізналися хто впливає на медіа та як готуються новини».
Самі ж учасники були в захваті. Учениця ВПУ№11 Козаченко Олена розповіла, що для неї було найцікавіше:
Тренінг був дуже актуальний та насичений. Найбільше мені сподобалася вправа «Новина», під час якої ми передавали новину один одному і вона втрачала все більше базового тексту та обростала різними домислами, аж на останньому учаснику новина зовсім втратила первинний вигляд. Виявляється, подію можна викривити і ненавмисно – в процесі передачі. Так виникають чутки. Тому, важливо завжди перевіряти джерело повідомлення.
Навчання «Будь медіаграмотним» відбулося 31 жовтня у міській бібліотеці-філії №11 у рамках проведення Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності.
Коментарі