Сьогодні відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань громадського здоров’я при ОВА, на якому обговорили питання боротьби з поширенням тютюнопаління та реалізацію відповідної політики в Хмельницькій області.
Перший заступник начальника ОВА Оксана Вжешневська наголосила, що вживання тютюну залишається однією з головних загроз здоров’ю суспільства, оскільки спричиняє серцево-судинні, онкологічні та інші небезпечні захворювання.
— Боротьба з тютюнопалінням є важливим напрямком для держави і одним із ключових пунктів Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Україна вже зробила важливі кроки на цьому шляху. Законодавчі ініціативи щодо обмеження реклами, заборони куріння в громадських місцях та підвищення акцизів на тютюнові вироби дають результати. Проте боротьба триває, і наше завдання — забезпечити подальше впровадження ефективних заходів, спрямованих на зменшення поширеності куріння серед населення, — підкреслила посадовиця.
Нагадаємо, в області діє обласна консультативна група з контролю над тютюном, а також затверджено Стратегію попередження та зменшення вживання тютюнових виробів у Хмельницькій області на 2024–2028 роки та План заходів щодо її реалізації.
Також у 2024 році Хмельниччина долучилася до проєкту «Пріоритети охорони здоров’я в питаннях формування та реалізації політики у сфері боротьби проти вживання тютюну». У його межах фахівці ДУ «Хмельницький центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели дослідження щодо дотримання антитютюнового законодавства в області. З результатами дослідження учасників засідання ознайомив генеральний директор установи Микола Габрикевич.
В ході спілкування було наголошено на важливості спільної роботи влади, громадськості та освітян задля покращення стану громадського здоров’я. Особливу увагу приділили питанню дотримання законодавства щодо протидії тютюнопалінню в освітніх закладах, адже саме серед учнів фіксують найбільшу кількість випадків порушень.
Довідково: За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я станом на 2022 рік кількість людей, які вживають тютюн становить 1,25 мільярда. Тобто кожен п’ятий житель нашої планети. ВООЗ попереджає, що смертність від наслідків вживання тютюну ще довгі роки залишатиметься високою. Щороку від тютюну помирає близько 8 мільйонів осіб, у тому числі 1,3 мільйона є жертвами «пасивного» куріння. В Україні станом на 2022-й рік було 7,4 млн курців: 5,8 млн чоловіків та 1,6 млн жінок. За оцінкою МОЗ, у середньому від куріння помирає близько 130 тисяч українців щороку.
Коментарі