У 2012 році 32-річного мешканця Хмельницького району затримали за жорстоке вбивство знайомої у Хмельницькому. Згодом за цей злочин його засудили до 14 років позбавлення волі. Лише в минулому році адвокатка обвинуваченого домоглася для нього виправдувального вироку.
Як зазначено у вироку суду, за версією слідства, вбивство трапилося на ґрунті ревнощів після розпивання спиртних напоїв. На тілі вбитої жінки правоохоронці виявили ножові поранення та сліди від задушення. Головним обвинуваченим став чоловік, з яким напередодні бачили потерпілу. Затриманий уже мав кримінальне минуле, а згодом визнав свою вину. Це й стало головним аргументом обвинувачення.
Утім, під час судового розгляду справи від своїх свідчень чоловік відмовився. За словами підсудного, зізнатися в убивстві його змусили правоохоронці, застосувавши до нього фізичне насилля та психологічний примус.
Рішення суду першої інстанції було не на користь обвинуваченого. Його визнали винним в умисному вбивстві й засудили до 14 років позбавлення волі, сім із яких йому довелося відбути за ґратами. Щоб довести свою невинуватість, чоловік дійшов до касаційної інстанції, звідки справу повернули на повторний розгляд.
У 2018 році захищати обвинуваченого у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області доручили адвокатці Наталі Хмелевській.
Під час повторного розгляду справи захисниця довела, що досудове розслідування було неповним, однобічним і упередженим, а докази, якими обвинувачення обґрунтовувало вину її клієнта, взагалі не повинні були братися до уваги, оскільки є недопустимими.
Відтак суд, зокрема, встановив, що свідчення обвинуваченого не завжди збігалися з висновками експертів, на речах потерпілої не виявили слідів пальців рук чоловіка, а на відеозаписі слідчої дії на обличчі затриманого видно синці й подряпини, яких не було напередодні вбивства, як і накульгування на праву ногу. Представники органу досудового розслідування не змогли пояснити цих фактів.
Зрештою, в січні 2022 року, Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок, яким визнав чоловіка невинуватим у пред`явленому йому обвинуваченні та виправдав через недоведеність, що кримінальні правопорушення вчинені саме ним. Апеляційний суд залишив цей вирок без змін.
Після десяти років боротьби, сім із яких провів за ґратами, чоловік нарешті домігся справедливості та позбувся тавра вбивці.
За словами адвокатки Наталі Хмелевської, в Україні суди ухвалюють дуже незначну кількість виправдувальних вироків, особливо в насильницьких злочинах, тому перемогу в цій справі вважає також кроком до демократичних змін у державі.
Вирок у справі №686/15667/14-к можна переглянути в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Коментарі