15 грудня, в Софійському соборі в Києві, пройшов Об’єднавчий собор. Там оголосили про створення Української помісної церкви, яка буде єдиною з православних на території України. Всі інші православні церкви, наприклад Московського патріархату, мають прибрати з назви слово Українська, а замість нього включити країну походження чи канонічної території. На території України канонічною тепер вважається саме Українська Помісна Православна Церква, яка одна може носити назву УПЦ.
Також на Соборі був обраний ї глава Церкви. Ним став митрополит Епіфаній з УПЦ КП.
Про те, як далі розбудовуватимется Помісна Церква, розповів митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній на брифінгу.
Наразі розпочинається перехідний період. Він має врегулювати в першу чергу юридичні аспекти, які мало стосуються духовної сторони і ними займатимуться юристи.
Томос буде вручений обраному предстоятелю єдиної Української Помісної Православної Церкви Епіфанію з рук Вселенського патріарха в канун православного Різдва 6 січня. А вже після справа зрушиться з місця.
Віряни, як і раніше, мають вільний вибір і самі вирішують, чи переходити до єдиної Української Помісної Православної Церкви чи залишатися в Московській православній церкві. Це стосується і священнослужителів.
«Цей процес не відворотний. Нова церква утворилася. У світовому Православ’ї немає вже Української церкви Московського патріархату. У людей є вільний вибір, нікого ніхто змушувати не буде»,- прокоментував митрополит Антоній.
Не буде і ніякого перерозподілу майна. «На Поділлі майнових проблем немає. Тут всі забезпечені своїми спорудами і громадами. Чи буде перехід? Буде. Вже сьогодні громади звертаються. Та на Хмельниччині ми до цього часу жили без конфліктів і зараз якось розберемось. Проте треба почекати 6 січня. Після отримання документу стане зрозуміло, як саме відбуватиметься цей процес» – зауважив митрополит.
Застеріг від будь-яких протиправних дій і присутній на брифінгу голова облдержадміністрації Вадим Лозовий:
«Ніяких агресивних дій в області не буде. Ми абсолютно кожну церкву на сьогодні можемо захистити, на це є поліція, служба безпеки — і це під моїм контролем. Люди мають вирішити. А предстоятелі храмів, які зараз працюють, мають визначитись з ким вони, кому вони служать. Ми можемо сьогодні захистити кожного, незважаючи на те, який вибір він зробив.»
Коментарі