При Хмельницькій ОВА під керівництвом заступника начальника ОВА Володимира Білика відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії через збільшення популяції червоної лисиці в області.
За словами Володимира Білика, протягом серпня та вересня зросла кількість звернень від жителів громад області щодо помітного збільшення популяції червоної лисиці. Вона в ході своєї життєдіяльності заходить на території приватних домогосподарств, з’являється в громадських місцях, шкодить веденню тваринництва, що в свою чергу є небезпечним чинником ймовірного виникнення та розповсюдження захворювання сказу на території нашого краю.
«Для того аби запобігти виникненню та розповсюдженню цієї небезпечної хвороби ми розробили план заходів, що спрямований на імунізацію диких тварин, зокрема лисиці червоної. Відповідні заходи уже здійснюються, так, цьогоріч в області у місцях-де масово живуть дикі звірі розкладено понад 411 тисяч доз вакцини для них, – наголосив посадовець. – Поряд з тим, користувачі мисливських угідь забезпечують відстріл червоної лисиці згідно обсягів передбачених методичними рекомендаціями по боротьбі зі сказом та лише на території визначених місць відведених для полювання.»
В свою чергу перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк доповів, що для запобігання поширення небезпечних інфекцій та хвороб серед тварин проводиться зокрема і роз’яснювальна робота для жителів громад, адже в першу чергу важливо навчити правильного поводження із тваринами людину, яка має контакт із звірями.
Також впродовж 2023 року ветеринарними спеціалістами проведено вакцинацію для стабілізації ситуації по боротьбі зі сказом понад 212 тисяч голів домашніх і с/г тварин, серед них собак – 86 тис, котів – 67 тис, ВРХ – 57,5 тис, інших видів тварин – понад 2 тис. В додаток до цього, Олександр Садов’юк наголосив, що установи ветеринарної медицини забезпечені профілактичними препаратами проти сказу. На балансі знаходиться ще 220 тис доз вакцини, аби мати змогу проводити щеплення як до кінця поточного року, так і на початку 2024 року.
Про чисельність червоної лисиці в мисливських угіддях області розповів заступник начальника Південно-західного управління лісового та мисливського господарства – Віталій Красов. Так, за його словами на Хмельниччині дійсно спостерігається збільшення популяції червоної лисиці, і згідно нормативів нинішні показники перевищують норму майже у два рази.
Підбиваючи підсумки засідання, члени комісії прийняли ряд важливих рішень щодо покращення ситуації в області ситуації пов’язаної із ризиками виникнення та поширення захворювання на сказ червоною лисицею, а також іншими тваринами.
За матеріалами пресслужби Хмельницької ОВА
Коментарі