Річні контракти з фіксованою ціною захищають побутових клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», від здорожчання блакитного палива під час холодів і наслідків світової енергетичної кризи. Однак, аби в оселях було тепло й комфортно без надвитрат, за газ потрібно вчасно розраховуватися.
Наразі борги населення перед компанією складають 405 мільйонів гривень.
Найбільші суми за енергоресурс винні жителі Хмельницького, Кам’янця-Подільського та Старокостянтинова. Дехто з них «забув» сплатити понад 30 тис грн.
Наявна ситуація із заборгованістю загрожує стабільному газопостачанню під час опалювального сезону, що вже розпочався.
«Аби ціна кубометра для населення не перевищила 7 гривень 99 копійок до травня наступного року, ми уклали контракт на закупівлю необхідних обсягів енергоресурсу з НАК „Нафтогаз України“. Угода передбачає конкретні умови й терміни оплати, а також відповідальність нашої компанії за їх невиконання. Тому для безперебійного постачання газу до домівок споживачів, вони мають розраховуватися за надані послуги щомісяця до 25 числа», – розповідає директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький.
За його словами, нині майже тисяча злісних неплатників з числа клієнтів компанії взагалі ігнорує діалог з газовиками щодо погашення боргів. Разом вони винні понад 5 млн грн. Після попереджень про відключення блакитного палива, дві сотні з них сплатили належні суми. Утім, 150 несумлінних споживачів вже залишилися без газу через вперте й свідоме невиконання власних фінансових зобов’язань.
Варто зауважити, що у «Хмельницькгаз Збуті» як соціально відповідальній компанії завжди роблять кроки назустріч вразливим категоріям населення. Зокрема, договір реструктуризації допомагає розрахуватися з боргами не одним платежем, а рівними частинами протягом кількох місяців.
Нагадаємо, нещодавно Президент підписав Закон України №1657, за яким відключати боржників за комірне заборонено лише під час дії карантинних обмежень «червоного» рівня і протягом 30 днів після їх скасування.
Довідково: За рішенням суду та на вимогу державних і приватних виконавців рахунки боржників можуть бути автоматично заарештовані для списання належних сум.
Коментарі