В Україні з січня по вересень 2018 року вже було зареєстровано 9 випадків захворювання на дифтерію, — повідомили у Центру громадського здоров`я МОЗ.
Як повідомляє Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2 (ЦПМСД), що по вулиці Подільській, усім бажаючим вакцинуватися потрібно звернутися до сімейних лікарів та терапевтів. Лікарі запевняють, що вакцина є в наявності і надається абсолютно безкоштовно як для дітей, так і для дорослих.
Якщо у Вас виникла підозра на дифтерію — терміново зверніться до лікаря, адже якнайшвидше введена протидифтерійна сироватка може врятувати Вам життя.
Симптоми що можуть вказувати на захворювання дифтерією:
- біль у горлі,
- підвищена температура,
- набряклість слизової оболонки ротоглотки,
- наліт сірого кольору на мигдалинах,
- осиплість голосу,
- набряк шиї,
- збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Ускладнення від дифтерії можуть проявлятися у блокуванні дихальних шляхів, пошкодженні нервів, пошкодженні серцевого м’яза.
Збудник інфекції — дифтерійна паличка, що передається від хворого переважно повітряно-крапельним шляхом. Вірус може зберігатися до 2 тижнів в краплинах слини, яка потрапила на предмети, а в молоці та воді може зберігатися протягом 20 днів. У міжсезоння навіть протягом п’яти місяців інфекція може зберігатися на предметах.
Збудник дифтерії гине одразу при потраплянні на нього сонячних променів, від дезінфікуючого засобу – протягом 2 хвилин. При кип’ятінні — за одну хвилину.
Як зазначають у МОЗ, проводити вакцинації потрібно згідно з календарем щеплень, адже до хвороби найбільш схильні люди, що не отримували щеплень або отримували неправильно. Ревакцинацію для дорослих потрібно проводити кожні 10 років.
Довідково: Дифтерія – це інфекційне захворювання, яке провокує дифтерійна паличка та характеризується запаленням слизових з ураженими нервової та серцево-судинних систем.
Міністерство охорони здоров’я рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії, адже це єдиний спосіб захиститися від хвороби та важких ускладнень.
Коментарі