Побутові клієнти ТОВ «Хмельницькгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», наразі винні за спожите блакитне паливо 533 млн грн. Лише за останній місяць ця сума зросла на 76 млн, попри фіксовану ціну на енергоресурс.
Невчасно або неповністю сплачують за надані послуги понад 70% споживачів. Найбільші суми боргують жителі Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Красилова та Старокостянтинова.
Хоча під час опалювального сезону заборгованість краян завжди зростає, однак систематичні неплатежі вимивають обігові кошти компанії, які необхідні для стабільного надання послуг з газопостачання.
До того ж борги призводять і до збільшення дефіциту бюджету, адже держава недоотримує належні суми податку на додану вартість, що включені до ціни блакитного палива.
Задля розв'язання проблеми газовики систематично комунікують з несумлінними споживачами: телефонують до них, надсилають Viber-повідомлення та листи з проханням розрахуватися за надані послуги. У разі ігнорування діалогу – на безвідповідальних клієнтів очікують судові позови.
Варто зауважити, що примусове стягнення боргів покладе на плечі відповідачів додаткові витрати. Зокрема, крім прострочених зобов’язань, доведеться сплатити судовий збір (2270 грн, а від січня 2022 року – 2480 грн), а також 3% річних та інфляційних втрат.
Втім, у «Хмельницькгаз Збуті» як соціально відповідальній компанії завжди йдуть назустріч вразливим категоріям населення. Зокрема, договір реструктуризації допомагає розрахуватися з боргами не одним платежем, а кількома частинами зазвичай протягом 2-6 місяців.
Аби за доброю традицією українців зустріти Новий рік без боргів, сплатити за спожите блакитне паливо необхідно до 25 грудня. Комфортно й безпечно зробити це, не виходячи з дому під час пандемії, допоможуть онлайн сервіси компанії:
- особистий кабінет на сайті http://104.ua;
- додаток для Android: https://u.to/tPGnGw;
- додаток для iOS: https://u.to/ufGnGw;
- Viber -бот: https://www.viber.com/7104ua;
- Telegram-бот: https://t.me/ua7104_bot;
- кнопка «Сплатити за газ» на сайті «Хмельницькгаз Збуту».
Нагадаємо, Хмельниччина залишила «червону» зону карантину 15 грудня 2021 року. За законом відключати боржників за комірне заборонено лише під час дії обмежень «червоного» рівня і протягом 30 днів після їх скасування.
Коментарі