Саме перед початком опалювального періоду, коли газовики посилено готують близько 18 тис. км зношеної газорозподільної системи Хмельницької області до величезного навантаження взимку, — споживачі, не поспішають розраховуватися за отримані послуги доставки газу. Тож нині борг став таки критичним – 20 млн.грн.!
Однак, саме ці кошти, які сплачують клієнти за доставку – головне джерело функціонування газорозподільної компанії, встановлене державою.
Адже на кошти з доставки газу забезпечується цілодобова робота екстреної служби 104 і можливість споживача звернутися на 104, аби попередити аварійну ситуацію. Також це — щоденні ремонти, обхід, контроль та модернізація кількох тисяч одиниць газорегулюючого обладнання. І головне — підтримання та регулювання необхідного тиску газу в мережі, аби блакитне паливо надійшло до споживача. Адже, аби потрапити до плити чи газового котла, газ проходить подекуди тисячі кілометрів. Тож саме пониження та підтримка тиску газу на необхідному рівні – одне з головних завдань газовиків. І забезпечується воно виключно у цілодобовому режимі.
«Плата за розподіл – це не «гроші за труби», як часто помилково думають люди. Насправді йдеться про забезпечення безперебійного газопостачання для всіх споживачів. А це – щоденне обслуговування газорозподільної системи, – говорить технічний директор АТ «Хмельницькгаз» Дмитро Дідич. – Якщо ці заходи не проводити – газу у помешканнях не буде».
Тому, щоразу вмикаючи газову конфорку, варто задуматись: скільки зусиль, коштів та відповідальності стоїть за такими звичними нам щоденними опціями?
Тож щира вдячність споживачам за розуміння та вчасну оплату життєво необхідних послуг з доставки блакитного палива!
Коментарі