Девʼять народних депутатів скористались програмами «зимової єПідтримки» або «національного кешбеку» у 2024 році, серед них двоє депутатів з Хмельниччини. Крім того, 12 нардепів повідомили про отримання таких виплат їхніми родичами. Інформацію про відповідні надходження нардепи відобразили у своїх річних деклараціях.
Як зазначали в Мінцифри, гроші за нацкешбек і «зимова тисяча» для публічних службовців вважаються доходом, тож мають бути внесені в декларацію. ЧЕСНО проаналізував свіжі декларації усіх нардепів, щоб дізнатися, хто скористався програмами підтримки.
Так двоє нардепів самостійно оформили «тисячу Зеленського». Це Наталія Піпа з «Голосу» та віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко. Корнієнко, згідно з декларацією, отримав 4000 грн зимової підтримки. Ймовірно, сума включає виплати на дітей.
Крім того, пʼятеро нардепів зазначили, що програмою зимової підтримки скористались їхні родичі. Зокрема 3000 грн отримав чоловік Наталії Піпи, 2000 — чоловік іншої нардепки з «Голосу» Галини Васильченко, по 3000 — дружини «слуг» Андрія Бобляха, Максима Дирдіна та Валерія Стернійчука.
Крім того, 16 нардепів задекларували сумарно 7605 грн національного кешбеку, отриманого ними самими або їхніми родичами. Серед них представники «Слуги народу», «Голосу» та позафракційні.
Програмою скористались вже загадані Олександр Корнієнко та Наталія Піпа, представники «Слуги народу» Роман Каптєлов, Єлизавета Ясько, Марина Бардіна, Олександр Санченко, Микола Стефанчук, Володимир Ватрас та Олександр Літвінов, а також родичі «слуг» Олександра Завітневича, Андрія Бобляха, Максима Дирдіна, Дмитра Нальотова, Олексія Устенка, нардепки з «Голосу» Галини Васильченко та позафракційної Оксани Савчук.
Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів запровадити нову програму допомоги, в рамках якої кожен українець міг отримати тисячу гривень на картку «Національного кешбеку». Гроші можна було витрати на оплату комуналки, ліки, транспорт, а також задонатити на армію.
Коментарі