Під час брифінгу голова ОДА Дмитро Габінет прозвітував щодо результатів тритижневої підготовки області до другого етапу протидії загрозі коронавірусу.
Днями Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками великого бізнесу, аби об’єднати всіх перед загрозою епідемії коронавірусу в Україні.
На сьогодні Україна вже не в змозі ізолюватися від світу, аби не пустити небезпечний вірус через свої кордони. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 23 березня в Україні 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 26 нових випадків.
Щодо Хмельницької області підтверджених випадків зараження COVID-19 не виявлено. Ще з ранку було 4 підозри, 3 з яких не підтвердилось. Станом на 15:00 годину очікують аналізу дві підозри на коронавірусну інфекцію.
Про це повідомив сьогодні, 23 березня в Хмельницькій ОДА Дмитро Габінет. А також під час брифінгу посадовці прозвітували щодо результатів тритижневої підготовки області до другого етапу протидії загрозі коронавірусу.
Під час зустрічі голови ОДА з журналістами Дмитро Габінет наголосив, що першим і головним завданням на сьогодні є не допустити або принаймні зменшити кількість захворівших на території Хмельницької області. А друге зробити все, щоб врятувати кожне життя людини, яка захворіє на короновірусну інфекцію. А для цього наша медицина має бути повністю підготовлена.
Як розповів голова адміністрації, коли в Україні постала загроза поширення цієї небезпечної хвороби, в області одразу проаналізували стан готовності усіх установ до роботи в умовах епідемії. Тоді і з’ясувалося, що наявний у вірусологічній лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» апарат для проведення досліджень застарів і не може забезпечити потрібну ефективність роботи.
Саме на цьому етапі підключився соціально відповідальний бізнес. Компанії і підприємці вже долучаються фінансами, ресурсом чи засобами виробництва.
Серед тих, хто проявив свою соціальну відповідальність, виявилася і торгівельна мережа «Епіцентр».
Компанія «Епіцентр» придбала для Хмельниччини необхідне обладнання – ампліфікатор Real-time CFX-96 Touch. Його вартість – майже 1 мільйон гривень.
Наразі таких апаратів в Україні лише п’ять. Це шестиканальний прилад, який дозволить вірусологам оперативно перевірити на інфікованість коронавірусом одразу 96 осіб. Час, який потрібний на проведення повного аналізу – всього 6 годин, тобто ампліфікатор дозволить в рази скороти час та витрату ресурсів на доставку біоматеріалів до столиці чи сусідніх областей. Нагадаємо, на сьогодні, аби отримати результат тесту на коронавірус, аналіз везуть до лабораторії в Київ. Там в черзі постійно прибувають лабораторні зразки з інших областей України і своєї черги Хмельниччина могла чекати кілька днів. Натомість експрес-тести цієї проблеми не вирішують.
Ми чуємо багато розмов про те, що нам потрібні експрес-тести, і це дійсно так, але вони не дають змоги точно встановити діагноз і вчасно ізолювати носія. Адже експрес-тести виявляють вірус, коли хвороба уже прогресує. Втім саме цей апарат дозволить оперативно виявляти осіб, що вже захворіли, незалежно від того на якій стадії його хвороба. Це дозволить нам швидко та ефективно реагувати на загрозу, – зауважив Дмитро Габінет.
Завдяки новому апарату ПЛР медичні працівники оперативно та в стислі терміни прийматимуть рішення щодо вибору протоколу лікування пацієнтів, необхідності відстеження контактних осіб та виявлення можливих випадків інфікування серед них задовго до того, як з’являться перші симптоми хвороби. Відтак це дасть змогу значно зменшити кількість інфікованих.
Варто відзначити, що придбане обладнання призначене не лише для діагностики коронавірусу. Воно буде використовуватися і для інших лабораторних досліджень, таких як вірусний гепатит В, вірусний гепатит С, грипи типу А та Б.
Тож перший крок уже зроблено: ампліфікатор Real-time CFX-96 Touch придбано та встановлено. Медики підготовлені в роботі з новим обладнанням.
Також компанія «Епіцентр» забезпечить Хмельниччину пульсоксиметрами, моніторами, інфузійними насосами, кисневими концентраторами, рентген-апаратами та захисними костюмами.
Найближчими тижнями в Україну прибудуть апарати штучної вентиляції легень, замовлені «Епіцентром». Планується апаратами ШВЛ забезпечити кожну районну лікарню.
Хотіли б закликати підприємців та інший соціально відповідальний бізнес Хмельниччини долучатися до цієї ініціативи, до спільної роботи. При Хмельницькій ОДА створений оперативний штаб, куди увійшли і керівництво області, і керівництво Епіцентру, і депутати обласної ради, — звернувся заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі ТОВ «Епіцентр К» Володимир Гончаров до подолян.
Коментарі