Заступник начальника управління Головного управління ДФС в Хмельницькій області обіцяв підприємцю не притягувати до відповідальності за несплату податків та закрити кримінальне провадження.
Посадовця затримали саме під час одержання неправомірної вигоди в розмірі 20 тис доларів США.
В результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій, слідчі Хмельницького територіального управління ДБР, спільно з СБУ області, задокументували факт вимагання та одержання фіскалом хабаря.
Встановлено, що за матеріалами очолюваного посадовцем відділу було розпочато кримінальне провадження за фактом службового підроблення. Підприємець, начебто, підробив накладні, аби зменшити суму до сплати податку на додану вартість. В межах досудового розслідування відкритого кримінального провадження працівник ДФС мав перевірити чи мав факт підробки суб’єктом господарювання товарно-транспортних накладних з реалізації товарів на користь іншого підприємця. Якщо було б доведено цей факт, то підприємця звинуватили б у штучному формуванні податкового кредиту.
Але, бажаючи збагатитись та використовуючи своє службове становище, посадовець через свого знайомого поставив підприємцям вимогу надати йому хабар, аби не ініціювати питання щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності за ст.212 КК України, що позбавило б їх права займатися підприємницькою діяльністю на 3 роки. Натомість він обіцяв допомогти вирішити питання про закриття кримінального провадження з приводу службового підроблення (ст.366 КК України). Наразі невідомо, чи дійсно був факт підробки.
Свої послуги посадовець оцінив у 20 тис доларів США, частину з яких нібито мав передати на користь поліції, яка здійснює досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні.
Після отримання коштів, слідчі не стали чекати, чи понесе хабарник гроші комусь в поліцію, а викрили його «на гарячому», та затримали у порядку ст.208 КПК України. За фактом здійснюється досудове розслідування за ч.3 ст.368 – одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з її вимаганням та ч.3 ст.369-2 – зловживання впливом КК України.
На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів. Також, вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу. Хабарника, як уточнили в ДБР, чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, та з конфіскацією майна.
Коментарі