Так, 47-річна жителька Жванецької громади втратила понад 83 тисячі гривень, вказавши особисті дані за фішинговим посиланням. У соцмережах жінка натрапила на оголошення про надання фінансової допомоги. Для оформлення заявки необхідно було перейти за посиланням та вказати номер, код та цифри на звороті банківської картки. Потерпіла, забувши про обачність, прописала за невідомим посиланням конфіденційну інформацію. Одразу після цього аферисти поцупили з її рахунку усі кошти.
За схемою «ваш друг у біді» шахраї ошукали 25-річного кам’янчанина. Аферист написав потерпілому з фейкової сторінки під іменем товариша та попросив позичити грошей. Заявник, нічого не підозрюючи, перерахував на вказаний шахраєм рахунок 8 тисяч гривень. Вже пізніше чоловік дізнався від друга, що той не просив у нього позики. Тоді й потерпілий зрозумів, що його ошукали шахраї та звернувся до поліції.
Нараз поліцейські Кам’янець-Подільського райуправління поліції з’ясовують всі обставини вищевказаних шахрайств та просять громадян бути обачними. Не переходьте за невідомими посиланнями, а тим паче не вказуйте там свої персональні дані. Також, якщо вам у месенджері написав друг, чи родич та попросив позики – зателефонуйте та запитайте особисто, чи дійсно він потребує допомоги. Не дайте аферистам наживатись за ваш рахунок, бережіть себе та свій гаманець!
Коментарі