У зв’язку з ситуацією в країні з’явився ряд додаткових соціальних виплат для вразливих категорій населення, які здійснюють як державні установи, так і різноманітні благодійні фонди і організації. Проте потрібно бути дуже обережними під час оформлення заявок на такі виплати, щоб не потрапити на вудку шахраїв.
Тільки вчора до територіальних підрозділів поліції Хмельницької області надійшло три заяви від потерпілих, які натрапили на таких шахраїв.
Так, 38-річна жителька одного із сіл Красилівської тергромади в месенджері Телеграм побачила повідомлення про можливість отримання матеріальної допомоги від однієї із відомих міжнародних організацій. Перейшла за посиланням, ввела дані своєї банківської картки, після чого з рахунку зникло майже 3 тисячі гривень. Разом з грішми зникло і оголошення про виплати.
У 53-річної жительки Летичівської територіальної громади з картки зникло 39 тисяч гривень після переходу з Телеграма за посиланням про соціальні виплати. Ще одна 30-річна жителька тієї ж громади втратила 1800 гривень. Гроші зникли з банківської картки після переходу з Фейсбука за посиланням про можливість отримання матеріальної допомоги.
Поліцейські радять неухильно дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвами подібних шахрайств:
• Отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел — сайтів міністерств, відомств і т.п. Ніяких соціальних мереж і месенджерів.
• Уважно перевіряти адресу офіційного сайту, адже один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фальшивий сайт, створений спеціально для шахраювання.
• Не переходити за сумнівними посиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
• Якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно звернутись до банку та заблокувати картку (номер «гарячої лінії» — на звороті картки).
• У разі підозри на шахрайські дії невідкладно повідомляти до поліції.
Коментарі