Саме за таким сценарієм шахраї уже тривалий час наживаються на довірі і співчутливості громадян. Крайній випадок стався 24 жовтня на Кам’янеччині. Потерпілий втратив 10 тисяч гривень.
44-річний потерпілий відкрив месенджер однієї із соцмереж і побачив повідомлення від знайомого про те, що його дитина ошпарилась окропом, перебуває в реанімації і терміново потрібна значна сума на операцію.
Чоловік не вагаючись перерахував 10 тисяч гривень. Проте згодом довідався, що сторінку товариша зламали шахраї. Тож потерпілий звернувся із заявою до поліції. За даним фактом дізнавачі Кам’янець-Подільського райуправління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) ККУ і з’ясовують усі обставини події.
Зауважимо, що шахраї у такому виді шахрайств використовують історію саме з опіками, адже тут присутній момент несподіванки. Бо якби дитина хворіла довше, то ця історія б відстежувалась. Більше того, потерпілі під час перерахунку коштів не звертають уваги на те, що картка адресата зазвичай не іменна. Тобто вони там не побачать прізвища свого знайомого, дитина якого нібито потрапила до реанімації.
Співчутливість і бажання допомагати — це чудові риси характеру. Але пам’ятайте, в якому світі ми живемо. Майже 35% від усіх майнових злочинів складають шахрайства. Тож будьте пильними і перевіряйте будь-яку інформацію.
Коментарі