Так, 59-річний житель Чемеровеччини став жертвою псевдобанкіра. Зловмисник зателефонував потерпілому та назвався працівником служби безпеки банку. Він запропонував захистити банківський рахунок від несанкціонованого зняття коштів. Чоловік, забувши про обачність, продиктував співрозмовнику код та цифри на звороті картки, після чого шахрай поцупив з його рахунку 30 000 гривень.
4500 гривень втратив 38-річний житель Кам’янця-Подільського. Чоловік розмістив на одному із сайтів оголошення про продаж музичного інструмента. Одразу у месенджері йому написав потенційний покупець та повідомив, що готовий придбати товар, а для зручності та безпечної оплати надіслав фішингове посилання. Потерпілий, нічого не підозрюючи, перейшов за адресою, яку надіслав шахрай та вказав там свої персональні дані. Одразу після цього з рахунку заявника аферисти поцупили усі гроші.
Натрапивши на фішингове посилання, 19-річний житель Жванецької тергромади теж втратив свої кошти. В одному із месенджерів потерпілому написав незнайомець та запропонував надання грошової допомоги. Як пояснив аферист, отримати гроші дуже легко: достатньо лише перейти за посиланням і зареєструватись, вказавши свої банківські дані. Хлопець, забувши про обачність, вказав на невідомому сайті свою банківську інформацію. Одразу після цього з його рахунку зникло майже 12 тисяч гривень.
Друг просить позики у месенджері? Будьте обережні – це можуть бути шахраї. За такою схемою шахраї ошукали 44-річного кам’янчанина. Потерпілому аферист написав з фейкової сторінки та від імені товариша попросив позичити гроші. Заявник повірив та одразу перерахував на картку зловмисника майже 9 тисяч гривень. Лише пізніше потерпілий з’ясував, що товариш насправді ніякої позики у нього не просив.
Наразі поліцейські Кам’янець-Подільського районного управління поліції встановлюють всі обставини вищевказаних подій та вкотре закликають громадян не довіряти незнайомцям свої кошти чи банківську інформацію.
Коментарі