«Купівля-продаж в інтернеті» та «дзвінок із банку» – залишаються найрозповсюдженішими шахрайськими схемами. Ще один потерпілий повірив зловмиснику, який у менесенджері від імені знайомої попросив у борг. Загалом за минулу добу шахраї ошукали мешканців Хмельниччини на загальну суму понад 160 тисяч гривень.
Так, 52-річний хмельничанин розмістив в інтернеті оголошення про продаж музичних інструментів. Та замість отримати, чоловік втратив кошти. Шахрай під виглядом покупця надіслав посилання на нібито оформлення доставки. Потерпілий ввів дані картки, і з його рахунку списало майже 70 000 гривень.
А от 45-річний житель Старокостянтинова хотів придбати товар в мережі. Переказав понад 2 000 гривень за пилосос, та так його і не отримав.
Троє громадян були ошукані псевдобанкірами на майже 74 000 гривень. Зловмисники зателефонували і представилися працівниками банківських установ. Випитавши дані карток, шахраї отримали доступ до рахунків й заволоділи коштами потерпілих.
А 33-річний житель Хмельницького отримав від знайомої повідомлення, у якому вона просила у борг гроші. Чоловік зробив переказ на 15 000 гривень, а потім зрозумів, що це шахраї.
За усіма фактами поліцейські проводять перевірку.
Правоохоронці закликають дотримуватися основних правил безпеки, аби не потрапити у пастку до зловмисників:
— не переходьте за сторонніми посиланнями;
— не вводьте реквізити банківських карток на неперевірених сайтах;
— нікому не повідомляйте особисті дані, коди та паролі до інтернет-банкінгу;
— не переказуйте кошти на надіслані у месенджерах банківські рахунки, не перевіривши інформацію, навіть якщо повідомлення від імені вашого знайомого.
Будьте обачні і не дайте шахраям заволодіти вашими коштами!
Коментарі