Зловмисники обіцяли власникам обміняти їхні авто на кращі за невеличку доплату. Однак, потерпілі або отримували «нові» автомобілі у несправному стані, або взагалі залишалися ні з чим – повідомляють в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Викрили шахрайську схему та учасників угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області спільно зі слідчими та кримінальною поліцією області.
Встановлено, що організував «схему» 34-річний чоловік та залучив двох спільників — усі мешканці регіону. Відповідно до розробленої оборудки зловмисники займалися обміном автівок на кращі за невеличку доплату. Проте фактично надавали потерпілим автомобілі з підробленими документами та у гіршому технічному стані. Після виявлення проблем громадяни не мали можливості повернути ані автівки, ані кошти. Транспортні засоби, одержані від потерпілих, зловмисники переоформлювали на підконтрольних осіб.
Наразі поліцейські встановили причетність угруповання до шести фактів незаконного набуття права власності на транспортні засоби. В результаті злочинних дій потерпілим завдано шкоди на суму понад 700 тисяч гривень.
У середу, 16 лютого, оперативники та слідчі за підтримки спецпідрозділів поліції провели 30 санкціонованих обшуків на території Хмельницької та Вінницької областей. Вилучили автомобілі потерпілих, фіктивні договори купівлі-продажу, «чорнові» записи, бланки, печатки, автомобільні номери, а також гроші у різній валюті на загальну суму понад 1,2 млн грн.
На підставі отриманих доказів організатору та двом спільникам повідомлено підозри за ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Підозрюваним може загрожувати до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури триває. Встановлюється повне коло осіб, причетних до злочинної «схеми».
Коментарі