Загальна сума збитків понад 100 тисяч гривень. Усі потерпілі стали жертвами добревідомих шахрайських схем. Поліцейські закликають не переходити за посиланнями від незнайомців, зберігати особисті дані в секреті та завжди перевіряти інформацію.
Так, 52-річна хмельничанка купувала в інтернеті підручники. Для оформлення замовлення жінка перейшла за посиланням, яке надіслав шахрай, й ввела реквізити банківської картки. Після цього з її рахунку були списані майже 4 тисячі гривень.
67-річний житель Хмельницького району потрапив в пастку до «псевдобанкіра». Зловмисник зателефонував до потерпілого, представився працівником служби безпеки банку та під приводом покращення ступеня захисту банківського рахунку нібито для підтвердження операції випитав смс-код. Так чоловік втратив майже 21 тисячу гривень.
53-річна жителька обласного центру також стала жертвою телефонних шахраїв. Невідомий чоловік представився працівником компанії мобільного зв’язку й запропонував оновити особисті дані. Отримавши необхідну інформацію, зловмисник отримав доступ до банківського рахунку й заволодів 20 тисячами гривень.
Інший хмельничанин був ошуканий майже на 22 тисячі гривень. 57-річний чоловік в одному із месенджерів побачив оголошення про надання грошової допомоги. Потерпілий перейшов за невідомим посиланням для її оформлення, після чого з його рахунку зникли усі кошти.
Ще двоє жителів Хмельницького району натрапили на шахрайську схему «Друг просить у борг». В обох випадках зловмисники у месенджері від імені знайомих прислали повідомлення з проханням про фінансову допомогу. Так, 38-річний житель Старокостянтинова переказав шахраям 30 тисяч гривень, а 22-річний житель Летичева – 8 тисяч гривень.
Поліцейські за усіма фактами проводять перевірку та закликають громадян дотримуватися простих правил безпеки, аби не дати зловмисникам себе ошукати:
— нікому не повідомляйте особистих даних, або будь-яких інших кодів чи паролів;
— не переходьте за посиланнями від незнайомців та не вводьте реквізити банківських карток на невідомих сайтах;
— отримавши повідомлення від знайомого з проханням про позику, перш ніж переказувати кошти, перевірите інформацію. Зателефонуйте другу, та перепитайте, чи у нього дійсно щось сталося.
Коментарі