Минулої доби підрозділи поліції Хмельницького району зареєстрували сім повідомлень про вчинення шахрайських дій.
Так, двоє хмельничанок розмістили оголошення в інтернеті: одна продавала меблі, інша – ковдру. Шахраї під виглядом покупців надіслали потерпілим посилання нібито для оформлення покупок. Коли ж жінки ввели реквізити банківських карток, з їхніх рахунків зникло в загальному майже 90 тисяч гривень.
Ще троє жителів Хмельницького району були ошукані, коли намагалися отримати грошову допомогу онлайн: хтось нібито від міжнародної організації, хтось від держави, а хтось від банку. Однак, всі вони потрапили на шахрайські сайти,-де для зарахування виплат вказали свої дані, і в результаті втратили усі заощадження. Суми різні – від 6 до 60 тисяч гривень.
34-річна хмельничанка отримали «дзвінок з банку». Під приводом захисту коштів від можливого незаконного зняття коштів аферисти випитали необхідну інформацію і заволоділи майже 54 тисячами гривень.
А у жителя Старої Синяви зловмисники списали з карткового рахунку понад 12 тисяч гривень.
Також шахраї ошукали і жителів Кам’янеччини.
Зловмисники, використовуючи давно перевірені схеми, виманили 123 тисячі гривень у двох громадян.
Так, 66-річний житель Маківської тергромади в одній із соціальних мереж натрапив на оголошення, у якому йшлося про надання міжнародної фінансової підтримки. Як тільки чоловік перейшов за посиланням, аферисти отримали доступ до його інтернет-банкінгу та спустошили рахунок на 53 тисячі гривень.
70 тисяч гривень втратила 64-річна кам’янчанка, довірившись псевдобанкіру. До жінки зателефонували нібито з банку й повідомили, що її рахунок під загрозою несанкціонованого зняття коштів. Аби попередити неприємності, «банкір» запропонував захистити рахунок. Для цього необхідно було лише повідомити номер та цифри на звороті картки, а також смс-код від банку. Як тільки схвильована заявниця виконала умови співрозмовника, з її рахунку зникло 70 тисяч гривень.
Наразі поліцейські з’ясовують обставини вищевказаних подій та проводять розслідування.
Коментарі