Так, 42-річна жителька Дунаєвеччини знайшла у соцмережах оголошення про надання міжнародної фінансової допомоги. Перейшовши за посиланням, жінка залишила свої персональні дані та карткові реквізити. Одразу після цього їй зателефонував нібито спікер благодійної програми та попросив підтвердити оформлення заявки на отримання коштів, натиснувши комбінацію цифр. Як тільки потерпіла виконала умови незнайомця, той поцупив з її рахунку понад 27 тисяч гривень.
12 тисяч гривень втратив і 60-річний житель Камʼянця-Подільського, натрапивши на аналогічну шахрайську схему.
71-річний камʼянчанин втратив майже 10 тисяч гривень, повідомивши персональні дані псевдобанкірам. Зловмисники зателефонували пенсіонеру та повідомили, що його банківський рахунок під загрозою й необхідно здійснити перереєстрацію. Шахраї випитали у потерпілого код та цифри на звороті картки й поцупили з рахунку всі заощадження.
На гачок псевдопродавців потрапив 38-річний камʼянчанин. Чоловік хотів придбати автомобільні запчастини, оголошення про продаж яких знайшов в інтернеті. Ціна була досить привабливою, тож заявник написав продавцю, щоб узгодити деталі покупки. Натомість продавець наголосив, що вишле запчастини лише після повного розрахунку. Нічого не підозрюючи, потерпілий надіслав на вказаний шахраєм рахунок майже 17 тисяч гривень. Однак, товар так і не отримав, а продавець на звʼязок більше не виходив.
Наразі поліцейські зʼясовують всі обставини вищевказаних шахрайств та вкотре просять громадян бути обачними. Не переходьте за невідомими посиланнями, а тим паче — не вказуйте там банківські дані. Також застерігаємо не повідомляти такі дані по телефону незнайомцям. У разі покупок в інтернеті обирайте післяплату — це відкине ризик втрати заощаджень.
Коментарі