Нацкомісія з радіаційного захисту населення отримує бюджетні кошти, але не працює через закінчення своїх повноважень. Повноваження попереднього складу припинилися вже майже 4 роки тому, відповідно, Комісія не може виконувати покладені на неї обов’язки.
У 2014 — 2017 році діяльність Комісії здійснювалася відповідно до бюджетної програми «Керівництво та управління у сфері радіаційного захисту населення» (КПКВ 2406010). За цей час Комісія отримала 2 млн 804 тис грн (647,5 тис грн у 2014 році, 652,8 тис грн у 2015, 688,7 тис грн у 2016 році та 815 тис. у 2017 році). На 2018 рік в Держбюджеті народні обранці заклали ще 953 тис. грн.
Аудитори констатують, що попри припинення повноважень попереднього складу у грудні 2014 року, апарат Комісії функціонує та отримує кошти з держбюджету на забезпечення своєї діяльності. Головну мету Комісії — визначення загальних принципів та критеріїв протирадіаційного захисту життя і здоров’я людини від негативного впливу іонізуючих випромінювань — не досягнуто через фактичну відсутність діяльності, а кошти, виділені з держбюджету на апарат, по суті, є непродуктивними витратами.
Водночас засвідчено, що у 2017 році державні кошти апаратом Комісії використано на цілі, визначені Держбюджетом-2017. Фінансова та бюджетна звітність складені правильно, дані щодо витрат бюджетних коштів є достовірними
Встановлені аудиторами недоліки при використанні бюджетних коштів та факти недотримання вимог окремих нормативних актів при ухваленні управлінських рішень дали підстави Рахунковій палаті зробити умовно позитивний висновок щодо дотримання вимог законодавства при здійсненні витрат апаратом Комісії.
Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду та запропоновано внести на розгляд парламенту проект постанови Верховної Ради України «Про затвердження Голови та складу Нацкомісії з радіаційного захисту населення України», — повідомляє Управління інформаційної політики Рахункової палати.
Коментарі