Серед тих, хто звільнений з полону, багато важкохворих, важкопоранених та тих, хто перебуває в російській неволі понад два з половиною роки, — повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Це 61-й за ліком обмін військовополоненими з початку повномасштабного російського вторгнення. Загалом з російської неволі завдяки роботі Координаційного штабу вдалося повернути вже 4131 особу: це як військовослужбовці, так і цивільні, а також іноземні громадяни.
— Цього разу додому повертаються 108 воїнів ЗСУ (зокрема, з ТрО — семеро, ВМС — 26, і троє з Повітряних сил). Звільнені з полону також 22 нацгвардійці, 19 прикордонників, один представник Нацполіції.
Вони захищали українську землю від ворога у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Зокрема, звільнені нацгвардійці, які охороняли Чорнобильську АЕС, а також захисники Маріуполя та Азовсталі. Побачать невдовзі рідних також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині.
Українські військовослужбовці отримають належне лікування, допомогу з реабілітації та реінтеграції в суспільство, а також виплати грошового забезпечення, яке вони мали отримувати упродовж перебування в полоні, та одноразову матеріальну допомогу.
Коментарі