Презентація нових підходів до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень у закладах загальної середньої та професійної освіти відбулася сьогодні, 17 квітня, у новому освітньому просторі – Музеї математики «Кубоїд», створеному за ініціативи Президента України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що інвестиції в освітню інфраструктуру є магістральним напрямом роботи Уряду, адже це фундамент для якісного зростання держави.
Хмельниччину на заході представив начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін і директор Департаменту освіти та науки ОВА Олександр Пунда.
У країні зростає потреба у спеціалістах із природничої, технологічної та математичної освітніх галузей, однак статистика свідчить: торік 4 з 5 найпопулярніших серед учнів профілів були гуманітарними (лише 11,3% старшокласників обрали математичний профіль). У сільських громадах цей дисбаланс ще глибший — зокрема, на профілі української філології вчаться 40,7% учнів із сіл, у містах — 23,9%. Часто школи не пропонують негуманітарні профілі через складність залучення вчителів для малої кількості учнів і брак обладнання. Як показує міжнародне дослідження якості освіти PISA–2022, розрив між 15-річними учнями з міст і сіл становить: у математиці — більш ніж 4,5 року навчання; у природничо-наукових дисциплінах — майже 4 роки.
Сучасно обладнані кабінети фізики, хімії, біології, географії, математики й STEM-лабораторій — це перший крок до того, щоб більше дітей цікавилося відповідними предметами й надалі вибирали саме ці спеціальності. Інтерактивна локація Музею математики «Кубоїд»,-де відбулася подія і який був створений на виконання Указу Президента України, є одним з яскравих прикладів простору, що спонукає до навчання.
Заплановано, що у 2025 році буде створено понад 100 лабораторій — еталонних освітніх просторів у школах різних областей України. Для цього уряд виділив субвенцію в розмірі 499,4 млн грн на облаштування навчальних просторів у закладах, які надаватимуть профільну освіту з 2027/2028 навчального року. Окрім того, у межах субвенції НУШ–2025 виділено 500 млн грн на облаштування навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей у ліцеях-амбасадорах реформи старшої школи (10 клас).
До 18 квітня органи місцевого самоврядування та ОВА подають заявки на облаштування кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики й STEM-лабораторій.
Після того, як подання заявок завершиться, обласні військові адміністрації сформують пріоритети, а спеціальна комісія при МОН визначить остаточний список. Уже в травні–червні мають розпочатися закупівлі та ремонтні роботи. Очікуємо, що перші 100 просторів відкриють у новому навчальному році.
Коментарі