Володимир Павлюк під час відпочинку у літньому таборі витягнув з води дівчинку, коли та вже не дихала. Швидка реакція хлопця дозволила вожатим вчасно надати першу медичну допомогу і повернути дитину до життя. Зараз потерпіла вже почувається добре. Проте сам рятівник героєм себе не вважає.
Екскурсія до одного з карпатських водоспадів дітей із вожатими ледь не закінчилася трагічно. Діти, що відпочивали у літньому таборі в Чернівецькій області, поїхали до водоспаду в селі Шешори на Прикарпатті. Загалом на екскурсію відправилися 52 дитини з чотирма вожатими. Під час купання поблизу водоспаду 10-річна дівчинка з Кіцманщини Чернівецької області ледь не втопилася, наковтавшись води. Володя встиг витягти дитину на берег якраз вчасно, щоб дорослі встигли реанімувати дівчинку.
«Ми купалися біля водоспаду. Та дівчинка, граючись, пірнала і випливала. Потім нам уже потрібно було повертатися в табір, і ми всі почали виходити з води. Я ішов останній. Тут дівчата з берега почали кричати і показувати на воду. Коли я обернувся, то побачив, що та дівчинка лежала у воді головою вниз і не рухалася. Поплив до неї і перевернув її на спину, щоб голова була доверху. Дивлюся – а в неї губи сині. Я перелякався, швидко витягнув її на берег. До мене підбіг наш супроводжуючий дядя Вова з Карпат. Він положив її собі на коліна, і разом з вожатими почав її відкачувати. Потім вожата Анна Богданівна казала мені, щоб я натискав дівчинці на спину, щоб вода вийшла», – розповідає Володя.
Дитину довго не могли відкачати. Проте коли дорослі вже майже зневірилися, у неї нарешті відновилося дихання і вона прийшла до тями. Ще десь годину дівчинка не могла відійти від того, що сталося, поверталася до табору мовчки і ні з ким не розмовляла. Та коли шок минув, почала не тільки розмовляти, а й бігати і гратися, як і всі інші.
На запитання, чи не страшно було в такій ситуації, і як він зміг так швидко зорієнтуватися, юний рятівник Володя скромно відповідає, що головне було не розгубитися. Із цим завданням хлопець і справді впорався на відмінно.
«Звичайно, я був трохи у шоковому стані, усе робив механічно. Але головне, що ніхто не розгубився у цій ситуації», – каже Володя.
До речі, якраз минулого тижня хлопцеві виповнилося 14 років – свій День народження він відсвяткував 19 липня.
За даними, які надали нам в Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, з початку 2017 року на водоймах тільки нашої області загинуло 36 осіб, що на 16% більше ніж за аналогічний період у минулому році (31 особа). Серед них саме через утоплення загинули 28 людей, двоє із них – діти.
Лише з початку цього купального сезону втопилися на водоймах області шестеро осіб, усі – дорослі.
Основними причинами загибелі на воді у першому півріччі 2017 року є випадкове падіння у відкриту водойму у верхньому одязі (12 загиблих; усі загиблі до смерті перебували у стані алкогольного сп’яніння), необережне поводження на льоду (7 загиблих, з них 2 в стані алкогольного сп’яніння), необережне поводження на воді під час купання (7 загиблих), випадкове падіння у відкриту водойму під час риболовлі (1 загиблий, причина – замотався у риболовні сітки), суїцид – 1 загиблий (м. Нетішин).
Разом з тим в Управлінні ДСНС в області говорять, що у дитячих таборах під час відвідування водойми дітьми із супроводжуючими повинні бути суворо дотримані усі правила техніки безпеки.
«По-перше, не можна приводити дітей у місця, які не облаштовані спеціально для купання. Купатися можна лише у водоймах, біля яких чергують рятувальники. Діти обов’язково повинні іти до водойми із супроводжуючими. Вожаті або інші дорослі, які супроводжують дітей, повинні бути дуже уважними і постійно слідкувати за дітьми», – розповідає начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Хмельницькій області Олександр Гулько.
Хоч згадана нами історія завершилася позитивно, не завжди доводиться розраховувати на щасливий кінець. Тож у період купального сезону не забувайте і про правила техніки безпеки, особливо якщо купатися ідете з дітьми.
Коментарі