Вівторок, 24 квітня 2018

Конфлікти, Події, Поділля

День “звільнення” підземки?

Минулого тижня Господарський суд Хмельницького завершив розгляд спору між міською радою Хмельницького і ТОВ «Либідь», щодо оренди знаменитої «підземки» і сплати понад 48 тисяч гривень пені за користування комунальним майном після того, як термін оренди добіг кінця.

22.12.2016, 12:31

hmelnitskiy-pidzemka

На першому судовому засіданні представники міської влади ледь самі не забили собі «гол». Суддя виявив розбіжності у цифрах, які позивачі подали у якості обґрунтування нарахування пені. Через відсутність представника ТОВ «Либідь» і непорозуміння чиновників міськради з математикою, суддя прийняв рішення перенести розгляд справи. Друге засідання теж закінчилося відтермінуванням розгляду – невистачило документів, які своєчасно не були подані позивачами. Також, зокрема, залишалась нез’ясованою доля апеляційної скарги фірми Кольгоферів у Рівненському апеляційному суді. ТОВ «Либідь» подало скаргу щодо неправомірних дій міськради, посилаючись на те, що чиновники неналежним чином розглянули їхнє «прошениє» про продовження оренди підземного переходу. Утім, суд у Рівному, як з’ясувалося згодом, залишив без задоволення претензії бізнесменів.
Третє і заключне засідання було значно результативнішим. На процес нарешті завітав адвокат ТОВ «Либідь». Захист намагався апелювати до юридичних тонкощів суті угоди про оренду, намагаючись зацікавити цими доводами суддю. Однак Феміда була невблаганною і перемогу присудили міській раді.
На нашу думку, цим історія з «підземкою» не завершиться. Кольгофери чудово розуміють ціну питання і навряд чи так просто визнають поразку. Швидше за все буде подана апеляційна скарга. В суді першої інстанції відбулася юридична «пристрілка» адвоката «Либідь» на предмет перспективності подальшого оскарження справи. Відчувалось, що юристи Кольгоферів відтягували час, аби краще вивчити усі «слабкі місця» договору.
Також, хочеться сподіватися, що влада міста обмізкувала перспективи «пост-Кольгоферівської» долі «підземки» на випадок остаточної перемоги. Перше питання, яке постає – доля «мешканців» орендованих площ, себто підприємців. Імовірно, що управління комунального майна заключатиме індивідуальні договори з кожним підприємцем безпосередньо. Хоча не факт, що у владних кабінетах встигли обміркувати таку «дрібничку». Утім, найближчим часом буде зрозуміло, чим в реальності завершиться епопея у суперечці за «підземку».
Максим Прохасько 

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: