Понеділок, 19 березня 2018

Події, Поділля

Дорогами Хмельниччини: подільський шлях підправлять по-китайськи

Перший контракт між Державним агентством автомобільних доріг України та китайською компанією Xinjiang Communications Construction Group (Сіньдзяньська будівельна група сполучень) стосується Хмельницької області.

13.10.2017, 13:53

Подільський шлях

Він передбачає ремонтні роботи на автомобільній дорозі М-12. У парі з такими ж роботами на Полтавщині то взагалі перші українсько-китайські контракти у сфері реконструкції й ремонту доріг. Вони укладені в рамках «Другого проекту поліпшення автомобільних доріг та безпеки руху» між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Контракт передбачає капітальний ремонт сорока кілометрів дороги державного значення від села Голосків Летичівського району до межі Хмельницької області з Вінницькою. За півтора року китайські шляхобудівельники освоють 38,5 мільйона доларів США. Орієнтовно розпочнуть у першому кварталі наступного року.

На брифінгу в службі автомобільних доріг у Хмельницькій області розповіли, що переможця тендеру на капітальний ремонт дороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка визначений був іще 14 серпня цього року. Після закінчення робіт триватиме рік відповідальності підрядника за дефекти, а сума гарантії виконання контракту становить десять відсотків його суми.

До слова, другий контракт із ними передбачає реконструкцію і капітальний ремонт 123 кілометрів автодороги М-03 на лінійних ділянках від Полтави до Лубен (коштів у півтора рази більше, ніж на Хмельниччині, а на виконання робіт лише вісім місяців).

Підписання контрактів із сіньдзяньською компанією відбувалося у присутності міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, який зазначив: «Це, фактично, відновлення співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями у дорожній сфері. Україна має успішний досвід співпраці з китайськими компаніями на прикладі проведення днопоглиблювальних робіт в порту «Южний». Важливо, щоб досвід в автодорожній сфері був теж успішним».

Проекти, які вперше реалізовуватиме підрядна компанія з Китаю, є важливими для транспортної інфраструктури країни. Адже проект у Хмельницькій області – частина транснаціонального коридору GО Highway (Шосе) між українськими портами Миколаєва й Одеси на Чорному морі та польськими Гданськ і Гдиня на Балтиці.

Михайло Цимбалюк

На фото: катастрофічна ділянка автотраси М-12 між Голосковом і Требухівцями

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: