Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Хмельничан просять зменшити споживання газу, а ТЕЦ перводять на мазут

В зв’язку з зменшенням обсягів постачання природного газу, обласна державна адміністрація звернулася до усіх споживачів природного газу області максимально можливо зменшити обсяги його споживання: "Звертаємося до керівників промислових підприємств, теплопостачальних організацій – вжити заходів щодо приведення норм споживання газу до мінімальних обсягів. Просимо мешканців області, які користуються газовими котлами, зменшити температуру в приміщенні хоча б на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Лише спільними зусиллями зможемо подолати цю скрутну ситуацію. Дякуємо за розуміння!"

02.03.2018, 17:54

природний газ

Сьогодні в облдержадміністрації в селекторному режимі відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС за участі заступників голови Хмельницької ОДА та   керівників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, начальника ГУ ДСНС , керівників ПАТ”Хмельницькгаз”, ПАТ”Хмельницькобленерго”, Хмельницької міської ради. Також у режимі селекторного зв’язку участь взяли керівники райдержадміністрацій та міст обласного значення.

Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, наразі в країні склалася скрутна ситуація у сфері споживання газу, пов’язана із діями ПАТ “Газпром”, який знизив тиск на вході у газотранспортну мережу майже на 20%. Вчора відбулося позачергове засідання РНБО з питання забезпечення природним газом населення та підприємств відповідних галузей народного господарства.

Кризовим комітетом при Міненерговугілля України сьогодні вранці було прийнято рішення про введення кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації. Органам влади доручено вжити всіх можливих заходів для максимального скорочення обсягів споживання  природного газу. Також Міністр вугільної промисловості та енергетики України Ігор Насалик доручив вжити термінових заходів щодо переведення ТЕЦ, які працюють на газу, на резервне  паливо – мазут.

Разом з тим, буде впроваджено індивідуальний підхід до кожного об’єкту. Так, Хмельницькому національному університету, студенти якого перебувають на канікулах до 3 березня, вже рекомендовано продовжити їх до 7 березня.

Також визначено список підприємств, які є найбільшими споживачами газу в області. За повідомленням технічного директора  ПАТ “Хмельницькгаз” Олександра Лоба, підприємств, які споживають більше 100 тис.м3 газу на добу, в області близько тридцяти. З їх керівниками буде проведено роз’яснювальну роботу, аби зменшити споживання газу до рівня, який не викличе порушень у технологічних процесах.

Що стосується побутових споживачів газу та об’єктів соціальної сфери, то Володимир Кальніченко зазначив, що за інформацією НАК “Нафтогаз” зниження температури  в приміщеннях на 1°С вдень та 2°С вночі дозволить знизити споживання газу на 8-9%. Цього рівня буде достатньо аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій.

Рішення про призупинення навчального процесу у закладах освіти області буде також прийматися в індивідуальному порядку на місцевому рівні, про що буде проінформовано додатково.

За інформацією представників ПАТ “Обленерго” в області існують можливості  для підключення  додаткових потужностей, підготовлено резервні трансформатори. В цілодобовому режимі буде забезпечено роботу аварійних бригад.

Начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко доручив приведести в стан готовності резервні джерела електропостачання (дизелів, електростанцій,  генераторів). Також силами ДСНС за потреби будуть розгорнуті додаткові мобільні пункти обігріву.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: