Понеділок, 22 січня 2018

Події, Поділля, Розслідування

Хмельницька районна схема вимивання бюджету

Нерідко трапляється, що розпорядники бюджетних коштів на місцях не вміють оперативно спрямовувати їх на програми розвитку чи підтримки. А надходження до місцевих бюджетів останнім часом мають тенденцію перевиконуватися. І годі думати, що то завал для місцевих чиновників. Такі завали вони легенько розгрібають, проводячи десятки чи й сотні тисяч гривень до кишень. Варто тільки вкласти особистий чи груповий інтерес у процедуру фінансування, як та процедура стає схемою вимивання грошей: голова ради з головою бюджетної комісії – керівництво держадміністрації – казначейство – розпорядник коштів – замовник – підрядник. Цілком можливо, що якраз таку схему можна відслідкувати, наприклад, при цьогорічному використанні коштів на заміну віконних блоків у Давидковецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Після порівняння робіт, реально виконаних там, із їх фінансуванням виникає запитання: куди ділося двісті тисяч гривень?

22.12.2016, 11:31

Задвірки Давидковецької школи, День Перемоги

Задвірки Давидковецької школи, День Перемоги

Можливо, відповідь на це дадуть у поліції, прокуратурі та СБУ. На розгляд у ці відомства надіслано матеріали тимчасової комісії Хмельницької райради з контролю за використанням бюджетних коштів у частині закупівель і робіт під час капітального ремонту в Давидковецькій школі. Щоправда, їхнім слідчим доведеться поставити це питання не одному службовцю з кабінетів Хмельницької районної ради і райдержадміністрації. Адже навряд чи все те відбувалося без відома голови ради Юрія Мельника (партієць політсили нардепа С. Лабазюка «Поруч») або голови держадміністрації Лесі Коменди (БПП).
Депутатську комісію створено на тринадцятій сесії райради цього року, до її роботи долучилися фахівці Держфінінспекції в Хмельницькій області та правоохоронних структур. Виходячи з довідки, яку підписав начальник відділу фінансової інспекції В. О. Форсюк, кошторисна вартість робіт у школі склала 727,2 тисячі гривень. Проект на заповнення віконних прорізів у шкільних стінах готовими металопластиковими блоками зі склом виготовило ТОВ «СКБ Будінжиніринг» на замовлення райвідділу освіти, очолюваного ще Валерієм Олійником, який тепер виконує обов’язки заступника голови облдержадміністрації. У квітні цей проект отримав позитивну експертну оцінку.
За проектом у Давидковецькій школі належить змонтувати 393 квадратних метри вікон із готових блоків до двох квадратних метрів кожен. Проте замовник – відділ освіти, сім’ї та молоді Хмельницької райдержадміністрації – у проекті не визначив якісних і технічних характеристик матеріалів, з яких віконні блоки мають бути виготовлені. Це суперечить держстандарту, але на стадії укладання договору (тимчасовий керівник райвідділу освіти Т. Мукосій) з виконавцем робіт цією обставиною змаловажили і в районному казначействі, і в райдержадміністрації з райрадою.
Виконавцем робіт обрано фізичну особу-підприємця Олександра Марценюка, який зобов’язався у 2016 році виконати робіт на 397 тисяч гривень. Ремонтні роботи виконував і фізособа-підприємець Сергій Йолтухівський. Бюджетні кошти ішли на банкоматні картки ФОПів.
Як показала перевірка, вартість матеріалів і виробів та конструкцій виявилася вищою за проектну. І райвідділ освіти погодив акти виконаних робіт. При чому підрядник включив у акти за червень, липень та серпень 2016 року монтаж вікон, виготовлених ТОВ «Веснянка», про які йдеться у висновку Державної санепідемслужби, підписаному ще… в жовтні 2012 року. Накладні ж на придбання вікон показують, що підрядник купував їх удвічі дешевше, ніж проводив у актах виконаних робіт: по 620,94 гривні при звітуванні про 1295,11 гривні за квадратний метр. Банальне шахрайство!
У підсумку вартість виконаних робіт завищено на 145114,2 гривні, а загальна різниця між виконаними роботами та витраченими коштами, як мовиться у згаданій довідці держфінінспектора для депутатської комісії, складає 199917,16 гривні. Крім того, районний бюджет не дорахувався 9995,85 гривні єдиного податку. І хто в долі зі спритними підприємцями?
– Ми щороку з бюджету сільської ради спрямовуємо на потреби школи до двохсот тисяч гривень. А коли бачиш таке варварство відносно бюджетних коштів на районному рівні, то мимоволі задумуєшся: а чи варто? – каже давидковецький сільський голова Олександр Ланкевич. – Можливо, ці кошти краще вкласти у ремонт вулиць.
Один із депутатів Хмельницької районної ради Василь Гуцул розповів, як після його втручання удвічі здешевшала програма реконструкції зовнішнього вуличного освітлення у Водичках та Климківцях. Ціна питання була понад триста тисяч гривень. І це погоджувалося районною радою та фінансувалося за рахунок сільського бюджету і державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, залучення якої помпезно ставилося в заслугу «патронові» голови Хмельницької районної ради – народному депутатові України Сергію Лабазюку.
Тож горезвісний золотий батон із резиденції антинародного президента в Межигір’ї – то тільки піщинка розкрадань на фоні павутиння злочинних схем у надрах районних рад і адміністрацій та сільрад.
Михайло Цимбалюк

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: