Неділя, 22 квітня 2018

Поділля, Розслідування

Мистецтво дерибану державних грошей на Хмельниччині

Вибачте, наші шановні читачі. За вікнами свято Незалежності, а ми знову не про ура-ура – позитив, а про сувору правду життя. Хочете вірте, хочете не вірте, але шикарна вишиванка та інші атрибути справжнього патріота – це ще не означає, що ця людина патріот. Отож, наша сумна розповідь про те, як тупо, просто і елементарно «фірмачі» розкладають наші гроші…

29.08.2016, 11:03

Полонне водовідведення

Старовинне містечко Полонне колись славилось розвинутою промисловістю: фарфоровий, керамічний заводи, купа інших підприємств. Так було при Радянському Союзі. Все було б добре, але ошатне містечко мало серйозну проблему – водопостачання та водовідведення (каналізація). Полонне для власних потреб використовувало воду з річки Хомора. Красива річка, оспівана ще Лесею Українкою.
Вибачте, що про каналізацію, але скажемо відразу і сувору правду – все обладнання ЖКГ та  очисних споруд зокрема, було стареньке, порепане. Тож сподіватися на чисті води у Хоморі – не доводилось. Існуючим комунікаціям 48 років. Отож, держава вже далекого 2009 року надала купу грошей для модернізації ЖКГ у місті Полонному. Сума була досить смачною, а системи «антикорупції» були відсутні. Отож з’явилася фірма з Нетішина «Універсал Буд».
Почалося будівництво нових очисних споруд. Нинішні працівники Полонського «Водоканалу» все чудово розуміли, але не розуміли, чому експлуатаційників відсунули від участі у будівництві. А якщо по простому – відсунули від теми грошей. Так вирішили у столиці та й на рівні обласного центру.
Як у мультфільмі про крокодила Гену та Чебурашку: «Строили мы строили и наконец построили». Відразу почалися нестиковки. Окрім системи водоочистки проблемними були мережі водопостачання і водовідведення. Отож, грандіозне будівництво потребувало все більше і більше грошей. За нашими досить скромними підрахунками було освоєно 9,5 млн. грн. державних грошей.

Полонне водовідведення 1
Згодом і з обласного бюджету надійшли кошти – загальна сума капіталовкладень перевищила позначку 12,5  млн.грн. Гроші по сумі – красиві, а от результат не дуже.
Працівники водоканалу розповідають – нам проект взагалі не показували – нетішенці самі все майстрували. Акти підписали, гроші отримали. Але, згодом, «Універсал Буд» ще відсудив собі 300 тис.грн. Та і біс з ним, аби роботи якісно провели. Втім, події позаминулого та весни нинішнього року лише показали, що роботи були не дуже якісними. Пригадайте скандали, які «прославили» Хомору на всю Україну. «Піарились» на темі брудної води мери Першотравеньска, Баранівки та ряду інших міст Житомирщини.
Як результат – нові капіталовкладення. До Полонного приїхали люди з Рівненської фірми. Стартонули добре: ПП «Вест-Інвест Буд» освоїв понад  5 млн. грн.
Полонські «водоканальники» розповідають як зустрілися з ПП «Вест-Інвест Будом» – «ті самі хлопці в ту саму хату». І знову полонські експлуатаційники не побачили технічної документації.
Без участі експлуатаційників знову підписали акти виконаних робіт. Документацію, стосовно виконаних робіт узгоджували в обласному управлінні ЖКГ. Коротше кажучи – у Хмельницькому.
Але скандали навколо забруднення Хомори примусили до реакції обласної влади. Тему ревізії підтримали у профільному міністерстві. Перші кроки ревізії примусили здригнутися  серця керівників силових органів.
Кошти проходили через таку собі київську фірму «Глорі-Компані». Хоча власником і засновником «крутої фірми» виступає пан Архіпов Олександр Миколайович з міста Кривий Ріг. Вперше ця фірма «засвітилася», як центр «відмивання грошей» ще далекого 2011 року. Були ще два скандали протягом 2014-2015 років. В нинішньому році знову пан Архіпов під увагою Генпрокуратури. Рішенням Печерського Суду на рахунки фірми накладено арешт. Всі спроби Генеральної Прокуратури хоча б познайомитися з цікавим паном успіху не мали. Є паспорт громадянина України, є фото, але такого пана в природі не існує.
Тож, дуже цікаво, як такі купи грошей – зауважте – державного бюджету проходять через рахунки такої собі «Глорі Компані». Втім, любі друзі, ще Шекспір сказав: «Есть много, друг Горацио, такого, что не известно нашим мудрецам».

Полонне водовідведення 2

Але, біс із ним, паном Архіповим та його фірмою. Ми жителі Хмельниччини. Отож, наші служби, в особі доблесної поліції, отримали наказ із столиці перевірити добросовісність підписаних актів виконаних робіт. Справу почала розслідувати поліція Полонського району. Зустрілися ми з лейтинантом, котрий веде розслідування. Які успіхи – ніякі – немає документів. За словами офіцера поліції, заступник начальника обласного управління ЖКГ пан Григорій Ващук не може надати документів стосовно ревізії використання бюджетних коштів віднедавна Рівненською фірмою ПП «Вест-Інвест Буд». На всі звернення поліції, пан заступник начальника говорить поліціанту, що документи у працівників ДФІ Хмельницької області.
Згідно законодавства, ревізори не мають права вилучати документи підприємства. З документами працюють, безпосередньо, у приміщенні організації, відносно діяльності котрої і проводиться перевірка. Пан лейтенант надсилає листа до ДФІ у Хмельницькій області – ревізори повідомляють – документи можуть бути вилучені з установи виключно за рішенням суду. Ревізори опрацювали документи вже давно і вони (документи) знаходяться в управлінні ЖКГ.
У телефонному режимі ми обговорили ситуацію з заступником начальника обласного ЖКГ. Григорій Іванович Ващук пригадав, що документи у кабінеті, працювали з ними ревізори. Отож, документи є і поліція Полонного може з ними працювати.
Втім, скажемо чесно – офіцер поліції Островський з ними працювати точно не буде. Справу по ПП «Вест Інвест Буд» планують забрати в область. Коли це станеться і хто конкретно буде розслідувати справу, ще ніхто не знає.
Отака весела історія, наші любі читачі. А у Полонному водоканальники разом із журналістами обговорюють термінологію, як називати нинішній стан об’єкту. Зійшлися на такому «об’єкт перебуває у стані реконструкції з 2009 року. На повний цикл реконструкції ще потрібно 6 млн. грн». Додамо від себе: хто, коли і як, на яких підставах буде надавати ще таку солідну суму – важко сказати. А на свято Незалежності керівники генпідрядника – ПП «Вест-Інвест Буд» – вдягнуть вишиванки і на усю міць легенів кричатимуть «Слава Україні»…
Вас ще не знудило від нашої гопакової шароварщини? Можливо в країні треба наводити лад? Можливо потрібно, аби не нашвидкоруч навчені поліціянти розслідували економічні злочини? А як ви вважаєте, наші любі читачі?

О. Александров

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: