Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Як діє накопичувальна система пенсійного страхування

Прийняття пенсійної реформи 3 жовтня спричинило резонанс у суспільстві. Реформа стосується кожного хмельничанина, навіть якщо той зараз і не задумується про пенсію.

10.10.2017, 17:52

пенсіонери

Пенсійна реформа передбачає запровадження дії накопичувальної системи. Як саме ця система діятиме, поки ще не знають, але Кабінет міністрів пообіцяв розробити систему до 2019 року. Хоча система як такої ще не існує, однак уявлення про неї вже досить чіткі. Накопичувальна пенсійна система задіє спочатку тих хмельничан, що ще не досягли 35-річного віку, а трохи згодом охопить усі вікові категорії. Дія накопичувальної системи полягає в тому, що частину відрахувань пенсійних внесків платник віддаватиме у Пенсійний фонд, а частину – на особистий рахунок.
Накопичувальну систему планують запровадити уже з січня 2019 року. Але є низка нюансів, про які й говорить Юлія Руда, молодший економіст Центру економічної стратегії:
«Учасниками [накопичувальної системи – прим. автора] стануть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і мають більше 10 років до настання пенсійного віку. Обов’язкове пенсійне накопичення – ризикована перспектива.
Введення накопичувального рівня передбачає збільшення оподаткування зарплат. Зважаючи на майже повну відсутність в Україні інвестиційних інструментів і закритість зовнішніх ринків, ці кошти будуть вкладатися з великим ризиком або у ненадійні цінні папери, або у державні облігації чи державні банки».
За кордоном таке вже практикується не один рік. Подивимось, наскільки ефективно працюватиме накопичувальна система в Україні і наскільки позитивні зміни чекають хмельничан.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: