Неділя, 22 квітня 2018

Аналітика, Погляд

Чому в Україні «зробити по-новому» рівноцінне «відняти і поділити»?

28 травня десятки тисяч людей кляли київську владу за гігантські пробки. Влада перекрила центр, тому що був велопробіг на честь дня міста. Але про все по-порядку...

30.05.2016, 11:47

Я не розумію, чому кияни тепер клянуть владу, адже це і є антропоцентричність про яку говорить пан Сагайдак як пріоритет міської політики. Ви хочете пішохідний центр і суцільні велодоріжки? Нате і розпишіться.

Саме так все воно і виглядає в українському виконанні. І, зауважу, що це не в будній день, а на вихідні, коли місто порожнє.
Саме про це я говорю останніми днями ідіотам, які підняли прапор розробки «сучасної урбаністики», де «скрізь велосипедні доріжки і пріоритет пішоходам».
Рідні мої, любі дебільчики, ми живемо не в Амстердамі, не в Копенгагені, не в Лондоні, ми живемо в столиці країни третього світу, яка стрімко котиться в четвертий. Завжди пам’ятайте про це.
Будь-яке антропоцентричне рішення має на увазі в нормальному розумінні системний підхід. І якщо десь перекривають дорогу заради велосипедистів або пішоходів, то це мається на увазі, що десь хтось за якісь гроші прорив тунель, побудував міст або естакаду, куди направив реально існуючі потоки транспорту, які існують, тому що у людей є мета дістатися з пункту А в пункт Б і назад.
І що б в місті були порядок і гармонія, то повинен бути для початку Генплан. Бо, коли немає його, то буде хаос, бо місто – це система відносин між людьми і комунікаціями, які ці відносини підтримують. Якщо ця система не описана, то все йде так, як кожен собі намалював у своїй голові. А як це виходить у реальності, ми бачимо на прикладі «розвитку» Києва в останні 25 років.
Для того, щоб було світло і гармонія в столиці і взагалі в країні, потрібно думати за всіх, потрібно працювати з мотиваціями, потрібно в тому числі і змінювати цілі, так, щоб всім було вигідно. Логіка Win-Win рулить в розвиненому світі, але не у нас.
А коли ви у де-кого щось забираєте заради когось іншого, то ви не вирішуєте проблему, а створюєте іншу. Якщо ви виділяєте окрему смугу для громадського транспорту на Повітрофлотському, то ви не вирішуєте проблему міського транспорту, ви створюєте пробки на одну годину раніше звичайного.
Це і є суть вишеватного совка в якому ми живемо.
Тому що УРСР нікуди не поділася, вона доживає 25 років під жовто-блакитним прапором. Тому у нас шкільні лінійки по дві години під палючим сонцем, тому «я начальник, ти дурень», тому все будується навколо «взяти і поділити». Чи не побудувати нове, годі й чекати, а «взяти і поділити». Тому ви тільки думаєте, що ви просунуті урбаністи, а реально ви – совок. У вишиванці з українським прапорцем і прочитаними статтями про передову урбаністику, але з тим ж божевільним фаршем «взяти і поділити» в мізках.

 

 

Юрій Романенко, Хвиля

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: