Вівторок, 24 квітня 2018

Дім, Поради

Ідеї для дизайну кімнати підлітка

Оформлюючи кімнату підлітка, ми не повинні забувати, що підлітковий вік - це емоції, маса вражень, музика, друзі, спорт, кіно. Все це рветься назовні і вимагає виходу.

09.06.2016, 14:58

кімната підлітка 10

Більшість батьків скоюють типову помилку – влаштовують у кімнаті підлітка строгий інтер’єр, роблячи кімнату сірою і нудною. При виборі дизайну кімнати потрібно прислухатися до побажань дитини та м’яко спрямовувати її у практичне та прийнятне русло.
Отож, на що потрібно звернути увагу при оформленні кімнати для тинейджера, як збалансувати бажання мешканця кімнати з уявленнями батьків?

кімната підлітка  кімната підлітка 5
Стіни

Обираючи для підліткової кімнати шпалери, важливо пам’ятати, що їх головна функція – служити тільки фоном. Не слід купувати дорогі шпалери просто для того, щоб вони були. У кращому випадку вони будуть заховані за постерами, музичним альбомами, плакатами. Отже, потрібно вибирати шпалери простіші, однотонні, спокійних тонів. Та й замінити їх через кілька років буде не шкода.
Якщо ж стіни кімнати передбачається фарбувати, то обирайте спокійні кольори у поєднанні з кількома елементами більш яскравого кольору.

кімната підлітка 9  кімната підлітка 7

Меблі

При підборі меблів слід віддати перевагу функціональності. У цьому віці меблі – всього лише місце, куди можна прибрати книги, диски, касети, всякі зайві речі, місце, де можна спати і вчити уроки, проводити свій вільний час, одному або з друзями. Основне правило, якого необхідно дотримуватися – меблів повинно бути небагато, краще світлих тонів, щоб вони не тиснули своєю присутністю, а немов розчинялися в кімнаті. Таким чином ми досягаємо двох цілей: у такій кімнаті просто прибирати (а підлітки страх як не люблять цього робити, тому треба намагатися спростити цей процес) і створюється ілюзія легкості та простору.
Спальне місце не варто обмежувати підлітковим диваном. Краще залишити мінімальний прохід, але встановити повнорозмірну тахту, що дозволяє зручно спати.
У цьому віці інтер’єр кімнати складається не з меблів і шпалер, а з дрібниць, дорогих серцю дитини. Як правило, це постери, «фенечки», поробки, зроблені власними руками, журнали і сувеніри. Коротше, всяка дурниця з точки зору дорослого. Тому потрібно передбачити всілякі полиці та місця для зберігання таких речей.

кімната підлітка 6  кімната підлітка 4
Робоче місце

Робоче місце повинно бути зручним, добре освітленим, обладнаним необхідною кількістю шухляд, полиць та місць для зберігання дисків, книг та інших дрібниць. Щодо освітлення ще відзначимо, що уся кімната підлітка має бути добре освітлена. Ця вимога важлива не лише з точки зору фізіології, оскільки дитина багато часу проводить за читанням, і погане освітлення може зіпсувати зір, але й з точки зору психології. Статистика свідчить, що недостатнє освітлення в кімнаті може призвести до різних аномалій у розвитку підлітка, в першу чергу – в психологічному розвитку.
У підлітковій кімнаті варто спробувати знайти місце і для тренажера. Скоріше за все, тренажерний зал в підлітковій кімнаті влаштувати не вийде, але місце для боксерської груші або шведської стінки знайти можна. А це вже прекрасна можливість відірватися від зошитів або комп’ютера і хоча б п’ять хвилин приділити фізичним вправам. У цьому віці вирують гормони, і дуже важливо чергувати заняття, адже на одному місці дитині всидіти досить складно.

кімната підлітка 8  кімната підлітка 3

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: